Новини / Інтерв'ю     06 травня 2020 11:50

Микола Копил: Живлення рослині потрібно дати тоді, коли вона цього потребує

Як забезпечити врожайність, коли річна норма опадів зменшилася на 300 мм, в ексклюзивному інтерв’ю Landlord розповів генеральний директор ТОВ «Ічнянське» Микола Копил.

Площа ріллі в ТОВ «Ічнянське» становить 12 000 га. При цьому від плугів у господарстві вже давно відмовилися, практикуючи глибоке рихлення ґрунту.

«Ще не так давно у нас випадало по 700 мм опадів щорічно. Нині — в межах 400 мм. Мусимо правильно розпорядитися тією вологою, яка є, а також оптимізувати виробничі витрати», — розповідає генеральний директор.

Це безпосередньо стосується вибору оптимальних гідридів кукурудзи. Кожен гібрид, перш ніж потрапити в товарні посіви, обов’язково випробовується на демополях. Сівба кукурудзи здійснюється на швидкості не більше 8 км/год, аби гарантувати якість розміщення насіння.

Читайте: Як з буремних 90-х побудувати підприємство, на якому тримається економічне життя та інфраструктура цілого регіону – Віктор Кияновський.

При цьому пан Копил наголошує на ефективності технологій точного землеробства, які дають змогу істотно підвищити рентабельність виробництва.

«При вирощуванні кукурудзи важливо забезпечити швидкий стартовий ріст рослин. Для цього ми обов’язково вносимо припосівні добрива. Кукурудза особливо потребує азоту після настання фази V-10. Відповідно, ми здійснюємо внесення 100–120 кг/га КАС після появи 8–10 листків, коли починає формуватися врожай. Живлення слід подати тоді, коли рослина саме цього просить», — каже він.

За його словами, високу ефективність демонструє позакореневе внесення мікродобрив Розасоль та Розалік. Це формуляції 18-18-18+MЕ та Zn, P, N, S, своєчасне внесення яких сприяє створенню комфортних умов вегетації, підвищенню якості зерна і стійкості рослин до стресових чинників.

Раніше Микола Копил розповів про власне бачення ефективної технології вирощування сільгоспкультур та про організацію агровиробництва.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також