Новини / Фінанси     02 травня 2020 11:09

Олег Бахматюк: процедура НАБУ порушує права людини

Вищий антикорупційний суд відмовив НАБУ в обранні для бізнесмена Олега Бахматюка запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою

Власник Групи компаній «Укрлендфармінг» і «Авангард» Олег Бахматюк повідомив агентству «Інтрефакс-Україна», що 15 квітня Вищий антикорупційний відмовив Національному антикорупційному бюро України в обранні для нього запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Мова йдеться про справу отримання у 2014 році VAB Банк і банком “Фінансова ініціатива”, які належали Олегу Бахматюку, стабілізаційного кредиту НБУ.

«У НАБУ йдуть по процедурі, яка порушує права людини. Ми раз 10 повідомили слідчим НАБУ, прокурору, суду, Інтерполу про наше місцезнаходження. Але нікому не цікаво це питання довести до кінця, так як справа надумана», – заявив бізнесмен.

Разом з тим, він підкреслив, що як і раніше пропонує добровільне врегулювання проблемної заборгованості VAB Банку і банку «Фінансова ініціатива» шляхом реструктуризації на п’ять років.

Читайте: Реструктуризація 8 млрд грн: Бахматюк хоче повернути борги VAB Банку

За його словами, це дозволить отримати державі 8 млрд грн (по 4 млрд грн по кожному банку). Перший платіж може бути проведений вже у 2020 році, у тому числі перший платіж в сумі 1 млрд грн відразу в 2020 році і ще 0,5 млрд грн може бути переведено на ескроу рахунок. При цьому Фонд гарантування вкладів фізосіб отримав при реалізації активів  VAB Банку лише 230 млн грн.

Нагадаємо, що у минулому році повідомлялось, що насправді борг Олега Бахматюка перед державою складає 29,3 млрд грн.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також