Новини / Фінанси     26 листопада 2019 17:47

Борг у 29,3 млрд грн або як Бахматюк «позичав» у держави гроші ВІДЕО

НАБУ підозрює Олега Бахматюка в заволодінні 1,2 млрд грн кредиту Нацбанку, проте є дані, що насправді борг бізнесмена перед державою значно більший – 29,3 млрд грн. Сам власник Укрлендфармінгу на таку суму не погоджується і каже, що готовий повернути лише 8 млрд грн.

Про це йдеться в розслідуванні програми Гроші.

Детективи Нацбюро за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили Олегу Бахматюку, фактичному власнику й екс-голові ПАТ VAB Банк, про підозру в заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, який був наданий Нацбанком України у 2014 році VAB Банку.

Історія кредиту

У скандальній справі фігурують топ-менеджери VAB Банку, а також колишній заступник голови НБУ Олег Писарук. Бахматюка підозрюють у змові з колишнім керівництвом Національного банку. За місяць до банкрутства банк Бахматюка отримав кредит, кошти якого мали піти на виплати вкладникам.

Кредит 1,2 млрд грн Олег Бахматюк, як власник VAB Банку, отримав на 2 роки під заставу майна й особисту поруку. Та вже через місяць цих грошей не стало. Банк попри мільярдну підтримку пішов на дно, а гроші зникли – і до вкладників не дійшли, і назад у НБУ не повернулися.

Справу розслідувала поліція, яка не виявила правопорушень з боку VAB Банку, проте зробила велику послугу Олегу Бахматюку, вилучивши в якості доказів низку документів, які потім фантастичним чином зникли – «зіпсувалися від сирості» в підвалах.

«Саме кредитні договори, пов’язані з компаніями Олега Бахматюка, були визнані слідством як речовий доказ у справі», – розповідає голова ради громадського моніторингу при Фонді гарантування вкладів Максим Гарус.

Куди пішли гроші

Сьогодні є всі докази того, що VAB Банк луснув не через наплив вкладників, які забирали свої депозити, а через кредити, які банк надавав своїм компаніям – тобто тим, що входять до групи Укрлендфармінг. А ті їх не повернули.

«Фактично компанії, пов’язані з Бахматюком, взяли кредит у банку, пов’язаному з Бахматюком», – коментує ситуацію Максим Гарус.

У НАБУ є в розпорядженні документи, котрі підтверджують, що компанії, які входять до групи Укрлендфармінг, мають величезні борги перед VAB Банком.

Зокрема називають суми 500 млн грн, 480 млн грн. Серед боржників – ПСП «Чернишевське», Івано-Франківський м’ясокомбінат. До прикладу, за кілька днів до введення в VAB Банку тимчасової адміністрації банк видав двом компаніям із групи Укрлендфармінгу депозити на суму 376 млн грн.

Скільки насправді винен Бахматюк

Однак юристи запевняють, що борг Олега Бахматюка перед державою значно більший – 29,3 млрд грн.

Сам бізнесмен на таку суму не погоджується і стверджує, що готовий повернути лише 8 млрд грн:

«Ми написали лист до фонду гарантування вкладів, що хочемо повернути 8 млрд грн заборгованості по VAB Банку та Банку «Фінансова ініціатива». Наші умови – 500 000 гарантійного внеску і щорічний платіж 1 млрд грн».

Landlord раніше повідомляв про те, що Олега Бахматюка оголосили в національний розшук і що він наразі перебуває за межами країни.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також