Новини    25 грудня 2021 14:29

Обсяг експорту українського меду суттєво знизився і сягнув рекордної цифри

За підсумками 2021 року, експорт може становити близько 50 тис. тонн, що понад 60% від показника попереднього року

Особливістю поточного року стало суттєве зменшення експорту українського меду. Про це повідомляє agronews.ua

За даними Держстату, експорт меду за січень-жовтень 2021 року становив 40,9 тис. тонн, тоді як минулого року він сягнув рекордної цифри — понад 80 тис. тонн.

Найбільше український мед експортують країни ЄС – найбільші обсяги припадають на Польщу та Німеччину. До десятки найбільших країн, куди експортується український мед, входять  також США та Японія.

«За підсумками 2021 року, експорт може становити близько 50 тис. тонн, що понад 60% від показника попереднього року… Однією з основних причин скорочення експорту в 2021 році є підвищення цін та збільшення попиту на внутрішньому ринку України», – заявив співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

Скорочення медозборів у багатьох країнах Європи, продовження пандемії та підвищений попит на натуральний мед мали б призвести до збільшення експорту, але на практиці цього не сталося. Всупереч збільшенню вартості експортованого меду (з 1,8 долл.США у 2019 р. до 2,37 долл.США у 2021 р.), приорітетом для бджолярів — безпосередніх виробників меду –  став внутрішній ринок.

Крім дрібного та середнього опту, коли мед продається у відрах 10-20 л, на внутрішньому ринку мед продається у фасованому вигляді — у скляних банках від 100 мл та у пластиковій тарі від 0,3-0,5 до 1-3 л., у тому числі брендований та з етикетками, на яких вказано виробника.

Раніше Landlord повідомляв, що ЄС оголосив війну підробленому китайському меду.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...