Новини    23 лютого 2022 15:43

Низький рівень культури агровиробництва перешкоджає експорту — експерт

Україна має домовлятися з імпортерами, аби вони приймали зерно відповідної якості

Наразі в Україні культура аграрного виробництва знаходиться на дуже низькому рівні. Експерти переконані, що саме це заважає експорту зерна з України, заявив засновник та генеральний директор компанії “НІБУЛОН” Олексій Вадатурський на Українському зерновому саміті, пише Elevatorist.

“Коли аграрії вирощують зерно і в ньому більше ніж 28-30 карантинних рослин, які є неприйнятними в більшості країн світу, то нам як експортерам доводиться відповідати за погане аграрне виробництво, за відсутність культури в аграрному секторі”, — розповів Олексій Вадатурський.

Він вважає, що Україна має домовлятися з імпортерами, щоб вони приймали зерно такої якості.

Довідка. Експорт зернових з України станом на 24 березня 2021 року на 10,05 млн тонн менший, ніж було на аналогічну дату минулого маркетингового року. Загалом було відвантажено 34,454 млн тонн зерна.

Нагадаємо, відповідно до даних з портів України, наданих консалтинговим агентством “УкрАгроКонсалт”, відвантаження зерна з морських терміналів становили 867 тис. тонн, серед них 170 тис. тонн пшениці, 54 тис. тонн ячменю та 643 тис. тонн кукурудзи.

Раніше повідомлялось, що вантажоперероблювання у Бердянському морському порту у січні збільшилася на 67,8%. Протягом першого місяця 2022 року у порту оброблено 136,9 тис. т вантажів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...