Новини / Рослинництво     11 червня 2019 10:54

Новий стандарт на пшеницю: що робити з минулорічним зерном

10 червня в Україні введено новий стандарт на пшеницю, тож урожай-2019 стандартизуватимуть уже за оновленими правилами. Проте наразі аграрії активно здійснюють операції із зерном, зібраним у попередні роки. Тож як класифікувати ті партії, що зараз зберігаються?

Про це повідомляє на своєму сайті Держпродспоживслужба.

З огляду на введення нового стандарту на пшеницю фахівці Держпродспоживслужби надали агропідприємцям рекомендації щодо використання пшениці попередніх років.

Читайте: Погодні аномалії й протистояння їм: розроблено нову кліматичну модель

Отже, тим аграріям, які приймають, зберігають, переробляють, відвантажують зерно пшениці, варто врахувати такі правила:

  • до початку заготівель зерна урожаю-2019 всі партії зерна урожаю попередніх років слід переважити (інвентаризувати), а результати оформити актами зачистки. Не рекомендується об’єднувати особові рахунки зерна нового й старого врожаїв, які не були переважені (проінвентаризовані);
  • партії зерна врожаю попередніх років можна об’єднувати, якщо вони однорідні за якісними показниками (станом вологості та засміченості тощо). Дозвіл не поширюється на зерно, закладене в державний резерв;
  • не можна об’єднувати партії пшениці нового врожаю поточного року із зерном врожаю минулих років, яке піддавалося фумігації або самозігріванню.

Landlord раніше повідомляв про те, що новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» гармонізували з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також