Новини    24 листопада 2020 13:13

Німецьких фермерів змусять обмежити внесення азотних добрив

Інакше інтенсифікація технології завдасть непоправної шкоди ґрунтам та навколишньому середовищу

Німецьким агровиробникам ще більше зв’язують руки. Слідом за відчутним обмеженням переліку дозволених пестицидів аналогічні заборони можуть зачепити сферу мінерального живлення рослин.

Так, група вчених під керівництвом професора Кільського університету Фрідхельма Таубе виступає за ефективне обмеження виробничих надлишків поживних речовин. Пропонується законодавчо знизити максимальну норму внесення азоту до 120 кг/га замість нинішніх 175 кг/га.

У своїй заяві, складеній від імені Федерального агентства по навколишньому середовищу (UBA), німецькі науковці пропонують використовувати так звану модель 120/120 для допустимого робочого надлишку азоту. Відповідно до цього верхня межа у 120 кг азоту на гектар на рік буде застосовуватися в майбутньому як до синтетичних, так і до органічних добрив.

Допустиме значення балансу витрати робочого матеріалу в 175 кг N/га на рік, передбачене в Німеччині на даний момент, експерти вважають недостатнім для реального зниження забруднення навколишнього середовища.

Автори заяви вказують на аналогічні проблеми щодо внесення фосфорних добрив, оскільки в законодавстві рекомендується використовувати певну кількість фосфору, але допустимий робочий P-баланс не обмежується. Тому також пропонується запровадити рекомендоване диференційоване внесення фосфорних добрив.

Читайте: Аграрна конференція OK Agro: Не ростеш ти — не росте в тебе!

Зауважимо, що побоювання німецьких науковців не безпідставні. Згадаємо нещодавній приклад Китаю, де неконтрольоване внесення азотних та інших добрив призвело до цілковитої деградації мільйонів гектарів землі.

Якщо екстраполювати аналогічну ситуацію на Україну, то поки варто говорити швидше про недостатнє внесення мінеральних добрив. Також найчастіше вітчизняні аграрії через брак фінансів не мають змоги купувати сучасні добрива, формуляція яких дозволяє прискорити та зробити більш доступним засвоєння рослинами діючої речовини.

Утім, враховуючи гасла про потребу нагодувати зростаюче населення планети, рано чи пізно доведеться обирати, що важливіше: екологія чи потреба у продовольстві.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про зелені вітаміни для аграріїв.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...