Новини / Політика     17 січня 2020 11:12

Німецькі фермери допоможуть Україні контролювати органічне виробництво

Німецькі фермери у рамках трирічного проєкту навчатимуть в Україні інспекторів з контролю в напрямку органічного виробництва. Також допоможуть у зборі аналітичної інформації АПК.

Про спільні проєкти в АПК повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький на своїй сторінці у Фейсбуку за результатами засідання Німецько-українського аграрного комітету, що відбулося 16 січня в Берліні.

Зокрема, сторони зупинилися на стані реалізації двосторонніх проєктів. Серед них – і цікавий трирічний проєкт з контролю в напрямку органічного виробництва. Зокрема, німецька сторона береться навчати українських інспекторів. Тарас Висоцький подякував німецьким партнерам за підтримку органічного землеробства, яку вони здійснювали й раніше.

“У рамках німецько-українського агрополітичного діалогу плануємо робити фокус на трьох темах: розробка методики для збору аналітичної інформації в АПК, яка дозволить приймати більш ефективні політичні рішення; обмін досвідом з функціонування державної установи, на кшталт, Державного земельного фонду, який діє в Німеччині, та реформа лісової галузі”, – повідомив Тарас Висоцький про плани.

Читайте: Висоцький зустрівся із виробниками тютюну: про що говорили

Також він відзначив подальшу взаємодію в напрямку двосторонньої торгівлі та підтримки експорту української с/г продукції, перш за все малих виробників з наголосом на продукції садівництва, переробленої продукції.

Сторони зупинилися й на пріоритетності розвитку сучасних технологій: автоматизації, штучного інтелекту як запоруки підвищення врожайності та ефективності. Обговорили й питання розвитку сільських територій та захисту довкілля.

Як повідомляв раніше Landlord, німецькі та західноєвропейські фермери звернулися до Президента України та прем’єра. Вони пропонують відкрити ринок землі для іноземних компаній, які працюють в Україні не менше трьох років.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також