Новини / Аналітика     10 жовтня 2019 16:24

Німеччина, Польща, Бельгія – найбільші споживачі українського меду

Найбільше українського меду закупила Німеччина. Хоча цьогоріч її частка в загальному обсязі експортованого з нашої країни меду скоротилася на 2%, порівняно з минулим роком. Зате в трійку лідерів, услід за Польщею, увійшла Бельгія, обійшовши США.

Про це повідомляє AgroTimes.

39,7 тис. т натурального меду  експортувала Україна за 9 місяців цього року. Загальна вартість експортованої солодкої продукції склала $72,5 млн., відзначає видання, посилаючись на Державну фіскальну службу України.

Найбільш активним покупцем українського меду, як і раніше, залишається Німеччина. Щоправда, цього року ця країна придбала меду з України на $16,7 млн., що на 2% менше ніж загальний минулорічний обсяг експорту нашого меду.

Другі місце за обсягами закупівель меду з України вже кілька років посідає Польща. Питома частка цієї сусідки нашої держави зросла більш ніж на 2% – до 20,8%. Загальна сума, сплачена Польщею за мед цього року нашій державі –  трохи більше $15 млн.

Читайте: Як працюють канадські пасічники: бджолоферма виробляє 680 т меду в сезон

У трійку лідерів увірвалася також ще одна європейська країна – Бельгія. Вона трохи посунула США, оскільки цього року питома частка Бельгії складає 13% (сума закупівель – $9,6 млн. Такий же відсоток торік займали США (сума закупівель – $12,8 млн).

До речі, протягом усього минулого року Україна експортувала  49,3 тис. тонн меду на загальну суму – $97,98 млн.

Як повідомлялося раніше, ціна на мед цього року опустилася через зміцнення гривні та світову кон’юктуру ринку.

Landlord раніше повідомляв, що за даними Національної академії аграрних наук України, експорт меду суттєво скоротився через масове отруєння бджіл.

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також