Новини    26 вересня 2018 13:02

НААН: Експорт меду суттєво скоротився через масове отруєння бджіл


У першому півріччі експорт українського меду суттєво скоротився – на 43% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Основними причинами цього є масові отруєння бджіл пестицидами і агрохімікатами, погіршення стану кормової бази. Про це заявив Президент Національної академії аграрних наук України Ярослав Гадзало під час засідання Президії НААН, яке відбулося на базі Інституту бджільництва ім. П.І. Прокоповича.

«Сьогодні край необхідно удосконалити державний контроль за виробництвом, обігом та використанням засобів захисту рослин. Потребує також розвитку державна політика, спрямована на вирішення кризових явищ та створення умов для динамічного розвитку галузі бджільництва», — наголосив Ярослав Гадзало.

За даними НААН, щороку в нашій країні виробляється близько 80 тис. тонн меду. З них 25-30 тис. тонн надходить на внутрішній ринок, адже споживання меду в Україні на людину (1,2 кг на рік) є одним з найвищих показників у світі. Більшість українського меду експортується.

Зі свого боку НААН має зосередитися на науковому забезпеченні Програми розвитку бджільництва до 2020 року.  Зокрема, на спрямованій роботі з виробництва насіння перспективних кормових  культур-медоносів, розробленні нових та вдосконаленні існуючих технологій виробництва продукції, відпрацюванні пропозицій щодо удосконалення форм і методів державної підтримки галузі, створенні аспірантури для забезпечення кадрами  вищої кваліфікації  тощо.

«Економічна інтеграція та режим вільної торгівлі з ЄС відкриває для України сприятливі перспективи для експорту меду. Відтепер ця робота залежить від нас самих», — заявив Ярослав Гадзало.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...