Новини / Кейси     21 квітня 2020 14:18

Нідерландські джмелі допомагають вирощувати томати: кейс господарів з Луганщини

Члени кооперативу «Овочі станичників» придбали джмелів в Нідерландах для пришвидшення вирощення томатів у теплицях. Комахи не допускають довгого цвітіння й одразу запилюють квіти. Томати цвітуть на 4-5 днів менше, що пришвидшує їх дозрівання.

У Станиці Луганській члени кооперативу «Овочі Станичників», які займаються вирощуванням томатів черрі у теплицях, закупили джмелів з Нідерландів в рамках проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України». Всього з-за кордону привезли 20 вуликів, у кожному – близько 80 джмелів. Цієї кількості вистачить для запилення квітів на площі у 6 соток.

«Результат роботи джмелів бачимо у зав’язях томатів. Раніше треба було її чекати. Джмелі відчувають, коли квітка готова до запилення і роблять свою справу. За три дні роботи ми маємо вже рясні зав’язі – це результат запилення джмелями», – зазначила засновниця кооперативу «Овочі Станичників» Маріанна Нещерет.

Читайте: 12 видів сиру за тиждень: кейс фермера-кримчанина

Комахи не дозволяють томатам довго цвісти – одразу запилюють. Зараз рослини цвітуть на 4-5 днів менше, що має прискорити дозрівання томатів та зменшити витрати на обігрів теплиці, освітлення.

«Щодня у теплиці я спостерігаю за рослинами. Вони не говорять, але показують зміни своїм виглядом. Раніше я заходила до теплиці і відчувала стійкий медовий аромат від цвітіння, зараз його немає», – зазначає пані Нещерет.

Перший врожай у теплицях має бути вже на початку травня.

Спеціалісти проєкту USAID радять господарям вирощувати й інші томати – жовті, зелені, чорні. Ця продукція дуже популярна серед покупців супермаркетів.

Як повідомляв Landlord,  в Італії запустять повністю автоматизовану вертикальну ферму.

Джерело: Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України»

Читайте також