Виробничі підрозділи ТОВ СП «НІБУЛОН» отримали свої перші два трактори CLAAS разом з розчинно-заправними станціями «РЗС 30», які будуть використовуватися для обробки ґрунту та нанесення засобів захисту рослин на початку весни.
Згідно з оголошенням компанії, ці нові машини вже прибули до кластера «Чигирин» і перед початком робіт на полі будуть використані для тренування інженерів, агрономів і механізаторів.
«Сучасна техніка від найкращих виробників є запорукою реалізації системи сучасних підходів до землеробства, на яку ми в «НІБУЛОНі» робимо ставку. Новий виробничий сезон розпочнемо з операцій з якісної передпосівної підготовки ґрунту разом із внесенням азотних добрив з упевненістю, що нам вдасться підвищити ефективність виробництва та вийти на новий рівень прибутковості», — розповідає директор з агровиробництва «НІБУЛОН» Олег Веселов.
У компанії підкреслили, що трактори CLAAS мають безліч переваг і вважаються одними з найнадійніших моделей на ринку.
Разом із тракторами, «НІБУЛОН» також придбав вітчизняні розчинно-заправні станції «РЗС 30», які призначені для приготування та доставки робочих розчинів засобів захисту рослин безпосередньо на поле. Важливо зазначити, що ці станції обладнані високоточними датчиками, що дозволить ефективно використовувати необхідну кількість розчину й уникнути непотрібних витрат.
Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.
До війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).
Раніше ми повідомляли, що НІБУЛОН міняє технологію виробництва та структуру посівних площ. Відтепер у межах одного кластера вирощують одну-дві культури (іноді використовують третю як страхову), а не чотири-п’ять на кожній маленькій філії, як раніше. Відтепер у межах одного кластера вирощують одну-дві культури (іноді використовують третю як страхову), а не чотири-п’ять на кожній маленькій філії, як раніше, розповів директор з агровиробництва “НІБУЛОН” Олег Веселов.
Також агрохолдинг відходить від колгоспної моделі, коли ставку робили на велику кількість персоналу та малопродуктивні техніки, а всі рішення ухвалювали централізовано. Наприклад, раніше філії були несамостійні в ухваленні конкретних виробничих (тактичних) рішень, що гальмувало роботу, адже потрібно було пройти багато погоджень.
Тепер, за словами Олега Веселова, тактичні рішення ухвалюють керівники кластерів – звісно, стратегічні плани ухвалюють на рівні керівництва холдингу.
Нагадаємо, нарощенню експортних показників в основному сприяло будівництво філії “Бессарабська”, яка стала важливим транспортним хабом. Цьогоріч близько 64% зерна поставлено на глобальний ринок саме завдяки новому підприємству в м. Ізмаїл.
“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.
Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив 50 сучасних вагонів-хоперів для потреб “Нібулон”. Вагони виготовлятимуть на львівському заводі “Карпати”.
Компанія “Нібулон” нині продовжує працювати та виконувати свої зобов’язання, використовуючи лише 32% своїх потужностей. Зокрема будівництво річкового порту філії “Бессарабська” допомогло зберегти компанію під час повномасштабної війни
Маргарита Юзяк