Новини / Інвестиції / Фінанси     30 травня 2023 10:14

“Нібулон” і “Агрофьюжн” отримають кредити від Данського інвестиційного фонду


Данський інвестиційний фонд запускає соціальну програму для України на загальну суму в 1 млрд данських крон, що становить приблизно $133 млн.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України.

“Данія є одним із лідерів щодо фінансової допомоги Україні. З початку повномасштабного вторгнення загальна військова підтримка склала $1,4 млрд, а загальна гуманітарна допомога, в тому числі макрофінансова — $212 млн. Уряд України високо цінує підтримку Данії, розраховує на поглиблення двосторонньої співпраці та подальше залучення данського бізнесу в проєкти з відновлення України. Так, спеціальний інвестиційний фонд, створений для України, буде фінансувати проєкти із залученням найкращих данських технологій та інноваційних рішень і буде доступний як для державного, так і для приватного секторів”, — відзначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко під час Українського інвестиційного форуму у Копенгагені.

В межах форуму було оголошено про затвердження фінансування для двох пілотних проєктів у сфері сільського господарства та агропереробки. Йдеться про постраждалі компанії південного регіону — “НІБУЛОН”, якому дадуть кредит на €25 млн, та “Агроф’южн” (Agrofusion) — €15 млн. Також кредити нададуть агрокомпаніям, розташованим біля лінії фронту в Миколаєві, які відновлюватимуть зруйновані виробничі потужності, закуповуючи обладнання у данських експортерів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Данський фонд не лише надаватиме фінансові гарантії, але і безпосередньо здійснюватиме кредитування, що ставить його на окремий щабель фінансових інститутів, які відкрили свої програми для України. Також данський уряд планує суттєво збільшити ліміти і розширити програму фінансової допомоги для України.

Основною співпрацею між Україною і Данією є налагодження взаємовигідних відносин, коли українські компанії не лише імпортують данські продукти, а й локалізують виробництво такої продукції в Україні.

“Нас цікавлять данські технології, і ми бачимо велику перспективу у застосуванні та розміщенні данських компаній в Україні у пріоритетних галузях. Зокрема, це відновлювальна енергетика, будівельні матеріали, технології відновлення комунального господарства, а також оборонні технології та технології подвійного призначення”, — зазначив заступник міністра економіки Олександр Грибан.

Як Данія підтримає українських аграріїв

Інвестиційний фонд Данії для України запустив спеціальну програму загалом на 1 мільярд данських крон. Це приблизно 133 мільйони доларів.

Багато компаній вирішили долучитися до підтримки українського аграрного сектору. Як розповів міністр промисловості, бізнесу та фінансів Данії Мортен Бьодсков, зацікавлення щодо програми проявили вже понад 150 компаній.

“Перші великі проєкти вже в розробці”, – запевнив посадовець.

Раніше Бьодсков заявляв, що Данія готова підтримати багато проєктів в Україні, які будуть стосуватися критичної інфраструктури, шкіл, лікарень та співпраці у сфері бізнесу. Також відомо, що Данія після нападу росіян стала одним з головних донорів фінансової допомоги Україні.

Нагадаємо, українські продукти з`явилися на полицях супермаркетів у Данії. Зокрема, українська продукція прикрашає полиці компанії Coop Danmark, яка є провідним роздрібним продавцем споживчих товарів у Данії і має понад 1100 супермаркетів.

Данія запустила перший у світі цифровий регістр суден. У Данській морській адміністрації (DMA) заявили, що можливість використання звітності та реєстрації суден у цифровому форматі позбавить паперового обігу документів, полегшить доступ до даних, підвищить безпеку, пов’язану з реєстрацією суден.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також