Новини / Фінанси     27 жовтня 2020 10:50

Невиконання форвардних контрактів призведе до втрати $11-12 млрд – УЗА  

Внаслідок намагання сільгоспвиробників ухилитися від виконання зобов’язань по форвардних контрактах, зменшиться фінансування агросектору, що призведе до скорочення виробництва і експорту зерна

Внаслідок намагання сільгоспвиробників ухилитися від виконання зобов’язань по форвардних контрактах, зменшиться фінансування агросектору, що призведе до скорочення виробництва і експорту зерна. Про це заявив президент Української зернової асоціації Микола Горбачьов, повідомляє Укрінформ.

УЗА застерігає виробників і постачальників зерна від намагань зірвати форвардні контракти, «такі дії виробників призведуть до мільярдних збитків на українському ринку зернових. Покупці українського зерна вже наступного сезону зменшать ліміти на фінансування ринку за форвардними контрактами і скоротять обсяги торгівлі. Україна може втратити близько $11-12 млдр фінансування аграрного сектору», – наголосив Микола Горбачьов.

За його словами, велика пропозиція зерна на ринку у період збору врожаю зазвичай провокує падіння цін, тому сільгоспвиробники продають 20-30% свого потенційного врожаю за форвардними контрактами. Але цього року стрімке дорожчання зерна призвело до того, що деякі сільгоспвиробники й торгівельні компанії не хочуть виконувати умови раніше укладених угод.

Президент УЗА застеріг, що невиконання форвардних контрактів може призвести до дуже негативних наслідків для всього аграрного сектора. Адже викупити 55-60 млн тонн зерна щорічно й зафрахтувати кораблі для його доставки в понад 100 країн світу можуть лише великі компанії.

Читайте: Оновлена Спільна аграрна політка ЄС: головні цифри

До речі, як повідомив на своїй сторінці Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький, форварди стали темою обговорення на міжвідомчій нараді з представниками аграрних асоціацій і керівництва Торгово-промислової палати України.

«Поговорили про ситуацію на зерновому ринку, а також про проблему виконання аграріями зобов’язань за форвардними контрактами внаслідок несприятливих погодних умов . Підняли питання про необхідність напрацювання механізму прискореного отримання документального підтвердження форс-мажорних обставин», – розповів він.

Таким чином, у держави поки немає відповіді про механізм врегулювання проблеми невиконання виробниками контрактів. За словами Тараса Висоцького, наступна нарада, де буде продовжено пошук рішення, відбудеться 28 жовтня.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що громадська спілка  «Всеукраїнський аграрний форум» направила лист до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства зі зверненням щодо вирішення проблемної ситуації, яка склалась на ринку зерна у зв’язку із посухою.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також