Новини / Політика     20 жовтня 2020 18:25

Аграрії пропонують знайти механізм врегулювання проблеми форвардів

Через посуху фермерські господарства не в змозі виконати зобов’язання по укладеним форвардним контрактам, що може спричинити хвилю дефолтів на сільськогосподарському ринку

Сільськогосподарські виробники не в змозі виконати свої зобов’язання щодо постачання аграрної продукції за форвардними контрактами. Громадська спілка  «Всеукраїнський аграрний форум» направила лист до міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка зі зверненням щодо вирішення проблемної ситуації, яка склалась на ринку зерна у зв’язку із посухою. Про це повідомили у пресслужбі Всеукраїнської Аграрної Ради.

Цього року, йдеться у зверненні, південні регіони України постраждали від небувалої посухи, внаслідок якої повністю або частково втратили врожай. Особливо постраждала Одещина, де скорочення виробництва зернових і олійних склало 41,8%. Також постраждали Кіровоградська область (26,8%), миколаївська область (24,6») і низка інших областей. Загалом, зменшення виробництва основних культур впало в Україні на 17,5% (у порівнянні з обсягом виробництва за січень-вересень 2019 року).

Як наслідок – ряд сільгоспвиробників не мають фізичної можливості виконання зобов’язань за контрактами, які були укладені.

Читайте: Безоплатну приватизацію землі в Україні треба припинити – Роман Лещенко

«Водночас виникла ситуація, за якої не всі аграрії були поінформовані щодо належних дій в такому випадку, або взагалі не мали змоги документально оформити форс-мажорні обставини, внаслідок яких відбулась загибель або суттєва втрата урожаю. Через це з’явилась загроза застосування санкцій з боку  контрагентів, визначених у відповідних договорах, якими передбачено постачання сільськогосподарської продукції. Вказане завдасть нищівного удару по аграрній галузі України», – зазначають у ГС «Всеукраїнський аграрний форум».

Ситуація потребує негайного врегулювання і аграрії закликають міністра організувати нараду із залученням до дискусії агарних асоціацій та представників ринку з метою знаходження компромісного вирішення проблемної ситуації.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що обсяг фінансування за програмою доступних кредитів становить вже біля 11 млрд грн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також