Новини / Фінанси     26 жовтня 2020 17:55

Оновлена Спільна аграрна політка ЄС: головні цифри

Протягом наступних 7-ми років Європейський Союз витратить на Спільну аграрну політику 387 млрд євро і планує передбачити у бюджеті окреме фінансування для подолання кризових явищ у агросекторі

Наприкінці минулого тижня Європейський Парламент затвердив оновлення Спільної аграрної політики (САП) ЄС. Наступні 7 років ЄС витратить на Спільну Аграрну Політику 387 млрд євро, але фактичні кроки очікуються з 2023 року (2021-22 роки є перехідним етапом). Про це пише на своїй сторінці Facebook Ольга Трофімцева, виконуюча обов’язки міністра агарної політики України з лютого по серпень 2019 року.

Експерт провела аналіз головних цифр, закладених у оновленому варіанті Спільної аграрної політики, що була затверджена.

35% всього бюджету спрямовується на розвиток територій, захист довкілля та адаптації до змін клімату.

30% прямих виплат (які є основною складовою САП) мають бути зарезервовані для так званих «екологічних» регулювань. Йдеться про виплати фермерам, які будуть перевищувати обов’язкові екологічні зобов’язання при виробництві. Тут варто пригадати, що країни-члени пропонували встановити про резервування 20% виплат, але Європарламент підвищив планку.

30% всіх коштів (мінімум), які направляються з бюджету ЄС на підтримку фермерів, мають спрямовуватись на допомогу агровиробникам у боротьбі з наслідками зміни клімату, захист біологічного різноманіття та сталого виробництва.

6% прямих національних виплат (мінімум) мають йти на підтримку МСБ у агросекторі. Країна може самостійно перерозподіляти ці кошті тільки у тому разі, якщо на підтримку МСБ спрямовується від 12% національних прямих виплат.

Читайте: Ірина та Лілія Дудки: Бути на коні

4% прямих виплат має направлятись для підтримки молодих фермерів.

100 тис євро – гранична сума прямих виплат для одного господарства. Всі виплати понад 60 тис євро будуть поступово зменшуватись.

10% сільгоспугідь фермер має відвести для ландшафтних проектів, не пов’язаних з виробництвом – дерева, водойми, живі огорожі тощо.

5% площі фермери мають відводити для суто природного середовища з метою підтримання біорізноманіття (під помешкання диких рослин і тварин) і взагалі вивести з сільгоспобробітку.

10% – розмір, на який може бути зменшено фінансування фермера за прямими виплатами за недотримання вимог САП.

Щоправда, члени ЄС не можуть самостійно встановлювати вищі національні стандарти у частині виведення землі з сівозміни, заходів з охорони навколишнього середовища тощо.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що нова технологія теплиць, впроваджувана у Іспанії, дозволить підвищити врожайність овочів у 22 рази.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також