Новини / Ринок землі     11 листопада 2019 17:14

Не буде ніякого референдуму: що думають українці з приводу заяви президента про ринок землі

Який референдум? Не буде ніякого референдуму – коментарі такого типу посипалися під відеозверненням Володимира Зеленського, в якому він заявив, що іноземці зможуть купувати землю в Україні лише після проведення всеукраїнського референдуму з цього питання.

Реакція українців на промову президента була бурхливою, при цьому думки людей, як і очікувалося, досить суперечливі, часом, навіть полярні.

Іноземцям – ні!

«Потрібно вводити адекватний ринок із обмеженнями, які захищатимуть національного товаровиробника», – пишуть одні.

Читайте: Фінансова допомога малим фермерам: Світовий банк назвав обов’язкові умови земельної реформи

«Без наведення порядку, без референдуму будь-які маніпуляції з землею не будуть визнані. Це є принципова позиція більшості українців».

Іноземцям – так!

«Якщо продаж землі буде тільки для українських компаній, то чи приведе це до такого зростання вартості, як очікувалося?» – висловлюють сумніви інші.

«Знімати мораторій потрібно 100%. Але треба дозволити купляти землю ВСІМ, у кого є гроші і хто готовий інвестувати! А то вийде, що мораторій знімете, а інвестиції не підуть бо тут … наш “народ має вирішити”».

Нас хочуть обманути

«Хід з референдумом – сильний. Проте в чинному законі закладається скритий механізм купівлі землі іноземцями – через викуп корпоративних прав українських компаній. А можна прийняти кращий варіант ринку землі, без таких скритих схем?»

«Немає віри вам, пане президент, ніхто не буде слухати людей, землю будуть купувати іноземці, народ про це і знати не буде. Який референдум, не буде ніякого референдуму, не пудріть людям мозок. Більша частина населення уже висловили свою думку, а ви знову за своє!!! Який може бути продаж землі у країні, де йде війна. Ви хоч розумієте, що ви робите?»

Де моя законна земля?

Дайте мені мою землю – вимагають частина українців:

«Пане президент, спочатку прийміть такий закон: кожен громадянин України, зобов’язаний отримати 2 гектари землі. Відмова від землі буде каратися законом, покарання придумайте самі. А після того як кожен громадянин отримає землю, підписуйте закон про продаж землі, а то якось не по-людськи».

«Тож де моя законна земля? Чи коли запрацює ринок продажу землі, мені доведеться купувати 2 га у держави. Те, що повинно і так належати кожному з нас».

«Спочатку дайте мені два гектари землі, котрі по закону мені належать. А потім я буду думати, чи продавати її, чи ні. А зараз ви зробите наступне, почнете вводити ринок землі, і десяток олігархів скуплять всю землю, ліси, родовища і на законному рівні вже будуть вивозити ліс, качати газ і вирощувати на чорноземі ріпак, а звичайний селянин буде за копійки на них пахати. Рівні умови повинні бути».

Як повідомляв Landlord, Володимир Зеленський заявив, що іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на всеукраїнському референдумі.

Читайте також