Новини / Технології     10 вересня 2018 16:08

Навіщо «Київстар» розробив інноваційний мобільний додаток M-AGRI для фермерів

З 1 серпня компанія «Київстар» розпочала національний тур «Київстар Фест», що охопив 10 міст у восьми областях України: Київській, Хмельницькій, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій.

Під час заходів відвідувачі ознайомилися із мобільним додатком m-Agri, що являє собою практичний помічник для фермерів. Директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку «Київстар» Євген Кражан розповів Landlord про m-Agri, а також про те, чим він буде корисний для фермерів-одноосібників та великих агрохолдингів.

Євгене, яка головна мета мобільного додатку для фермерів M-AGRI?

Ми створили інструмент, який може значно прискорити та полегшити бізнес-процеси аграріїв, приносити їм практичну користь і зрештою навіть позитивно впливати на розвиток економіки країни. Вивчаючи український агросектор, ми помітили, що не тільки великі агрохолдинги забезпечують експортну виручку, а й невеликі землевласники з площею оброблюваних земель до 150 га, які і продають агрохолдингам свою продукцію. Такі фермери відіграють значну роль в аграрному секторі України, але перебувають в інформаційному вакуумі, в умовах обмеженості ресурсів та знань. Додаток m-Agri, який завжди під рукою у мобільному фермера, надає йому доступ до інформації та відкриває нові технологічні можливості для вирішення робочих завдань.

Чому «Київстар» зацікавився агросферою?

Україна — аграрна держава, і розвиток у цій галузі ми розцінюємо як перспективний. Аграрний сектор в Україні — саме та сфера, де за допомогою технологій можна дати потужний поштовх для розвитку. Крім того, телеком-оператор сьогодні — це вже не лише постачальник суто послуг зв’язку. Ми прагнемо давати нашим клієнтам додаткову користь, і найчастіше вона прив’язана до інтернет-сервісів. Якщо для мешканців міст до останнього часу це було більш можливим за рахунок кращої якості зв’язку, то сільська місцевість залишалася неохопленою. Зараз в Україні активно впроваджується 4G. Цей стандарт зв’язку дає значно більше можливостей, і покриття ним на певних частотах стає ширшим. Мешканці сіл вже скоро отримають усі переваги користування якісним зв’язком. І ми повинні також мати у своїх пропозиціях те, що створить для них додаткову користь.  

Які саме проблеми фермерів може допомогти вирішити додаток  M-AGRI?

По-перше, додаток забезпечує простий доступ до цінної, актуальної інформації в агросфері. У m-Agri буде не просто потік новин — кожен фермер зможе їх категоризувати за власними інтересами та потребами. У блоці новин будуть збиратися найвагоміші галузеві новини — профільних ЗМІ, агрохолдингів, Міністерства аграрної політики та продовольства України, виробників, постачальників тощо.

По-друге, у m-Agri уже наявний блок цін та аналітики, де інформація може фільтруватися залежно від регіонів, продукції, із прив’язкою до валюти.

По-третє, у додатку є великий блок «База знань», де ми будемо накопичувати необхідну інформацію про рослинництво, тваринництво тощо. Адже наш проект має певну освітницьку місію, він буде об’єднувати профільну сільськогосподарську спільноту. Якщо ж наведеної інформації буде замало для вирішення проблеми фермера, у додатку передбачений онлайн Smart-помічник. Кожен зареєстрований користувач зможе поставити запитання експерту та отримати відповідь.  

Окрім цього, ми плануємо запустити агро-метеорологічний модуль, завдяки якому фермер, вказавши свої географічні координати, буде отримувати аерофотознімки на весь період вегетації рослин, дізнаватися інформацію про ефективну вологість ґрунту. Згодом у додатку m-Agri з’явиться також повноцінний торговельний майданчик, де фермери зможуть продавати свої товари або купувати щось необхідне для власного господарства. Модулі, над якими ми зараз працюємо, будуть поступово додаватися до наявних функцій і з часом також зможуть приносити користь аграріям.

Чи буде M-AGRI корисний для агрохолдингів та інших великих підприємств?

Звісно. Є модуль, спрямований на великі агрохолдинги, — «Моя громада». Він надає можливість створення закритої спільноти всередині нашого додатку, де агрохолдинг може ділитися своїми новинами з фермерами, інформувати про специфіку використання того чи іншого препарату, особливості розсади тощо.

Окрім агрохолдингів залучаємо ще партнерів з банківської сфери, адже хочемо надати можливість отримання кредиту та інших фінансових послуг у режимі онлайн через m-Agri. Те саме стосується і страхування. Таким чином, у додатку від

«Київстар» фермер зможе отримати чимало необхідних сервісів і від наших надійних партнерів. Оскільки m-Agri активно розвивається, ми продовжуємо залучати партнерів для подальшої спільної роботи.

Текст: Дар’я Герман