Новини / Тваринництво     26 лютого 2019 10:13

Науковці встановили, як передається вірус АЧС

Вірус африканської чуми свиней найлегше передається перорально – через воду та корм. Хоча дози, які призводять до зараження, найвищі в рослинному кормі.

Про це свідчать результати останніх досліджень групи американських науковців Канзаського університету, повідомляє Pig Progress.

Команда, яку очолює професор Меган Нідервердер, доцент кафедри діагностичної медицини та патобіології, дослідила, як вірус АЧС може поширюватися в кормах та інгредієнтах кормів. Результати експерименту опублікували в науковому журналі «Emerging Infectious Diseases».

Науковці встановили: кількість вірусу в рідині (звичайної проточної води), яка призвела до зараження, була надзвичайно низькою. Це свідчить про високу інфекційність та стійкість АЧС. Також тварини заражалися кормом, який, на думку, вчених, є більш значним фактором ризику, ніж навіть інфікована вода.

Читайте: Бельгійські фермери потерпають від збитків через АЧС: ціни на свинину упали на 20%

«У співпраці з експертом зі статистики Тревором Хефлі нам вдалося змоделювати вірогідність інфікування тварин африканською чумою свиней під час споживання зараженою партією корму. Імовірність інфекції різко зросла після 10 експозицій або споживання 1 кг інфікованого корму», – пояснює Меган Нідервердер.

Дослідження вперше продемонструвало, що АЧС легко передається через природні шляхи споживання забрудненого корму і рідини. Тому, на думку авторів експерименту, його важливість важко переоцінити. Адже сучасні сільськогосподарські способи переробки кормових інгредієнтів можуть поставити під загрозу безпеку великої кількості тварин.

Серед способів передачі інфекції науковці виділили – забруднений транспорт з регіону, враженого АЧС. При цьому, не обов’язково, аби транспорт заїжджав на охоплену хворобою ферму. Серед інших шляхів – передача вірусу через недостатньо очищене обладнання. Тобто в результаті обробки кормів частина вірусів виживає і при транспортуванні поширюється в інші країни.

Читайте: Боротьба з АЧС та зменшення імпорту з України. Нова хвиля протестів польських фермерів

Наступним завданням для команди Нідервердера буде визначення шляхів зменшення або усунення цього ризику, зокрема, введення в харчування тварин хімічних добавок, часу зберігання, термообробки або інших дій.

Як раніше повідомляв Landlord, Китай планує суттєво наростити імпорт свинини через епідемію африканської чуми свиней у країні. Вірус АЧС поширився у 24 китайських провінціях. Через це довелося вбити 900 тис. заражених тварин. Така ситуація призвела до катастрофічного зменшення національних запасів свиней.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також