Новини / Політика     07 лютого 2019 16:28

Боротьба з АЧС та зменшення імпорту з України. Нова хвиля протестів польських фермерів

Польські фермери вийшли на нову акцію протесту. Мітингувальники пройшлися центральними вулицями Варшави. Серед головних вимог: посилення боротьби з АЧС, зменшення імпорту м’яса з України та захист вітчизняного виробника.

Про це повідомляє ресурс PigUA.info.

Організатором чергової акції стала асоціація фермерів AGROunia. Раніше, в січні 2019-го, вона вже влаштовувала Агроповстання, перекриваючи стратегічні траси.

ЧитайтеПротести фермерів у Польщі – чим це загрожує українському виробнику

Мітинг почався з традиційного «похорону» с/г Польщі. Від Палацу культури і науки до Президентського палацу у Варшаві активісти несли символічну труну. Центральні вулиці польської столиці в цей час були перекриті. Однак, на відміну від попередніх протестів, які затягувалися на кілька днів, цей мітинг тривав кілька годин. Активісти пояснили це тим, що не хочуть заважати громадянам працювати й цим самим провокувати проти себе негатив.

Фермери біля Президентського палацу заявляли, що їхній вітчизняний агросектор повільно вмирає. А уряд і президент недостатньо роблять задля його підтримки.

ЧитайтеЧерез протести у Франції зріс попит на українські та польські яблука

Активісти також наголосили на необхідності посилення контролю за харчовими продуктами та ретельнішого маркування. Фермери вимагають позначати упаковку всіх товарів прапором країни походження. Крім того, наголошують на необхідності продавати великим роздрібним мережам як мінімум 50% польського виробництва, а не іноземного.

Як раніше повідомляв Landlord, у кінці січня в Греції з новою силою активізувалися фермерські протести. Аграрії вимагали покращення умов для ведення сільського господарства: знизити ціни на електроенергію та списати податок на додану вартість, покращити пенсійне забезпечення, захистити від кредиторів та зменшити податки на соцстрахування.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також