Новини / Фінанси     28 березня 2022 14:24

Наслідки війни в Україні: німецькі фермери попереджають про “безпрецедентні стрибки цін”

Зростання цін на харчові продукти передбачається в середньому на 20-40%

Фермери Німеччини попереджають про “безпрецедентні стрибки цін” на харчові продукти внаслідок війни в Україні. Згідно з документом, опублікованим у п’ятницю Німецькою асоціацією фермерів (DBV), сільське господарство, а також весь харчовий ланцюг стикаються з величезним зростанням витрат, особливо у сферах енергії, палива, добрив та логістичних проблем. Він настійно закликав федеральний уряд і ЄС прийняти “короткострокові та довгострокові заходи” для стабілізації сільськогосподарського виробництва, повідомив віце-президент Асоціації фермерів зі Шлезвіг-Гольштейна Клаус-Петер Лухт в інтерв’ю газеті “Bild”, передає Tagesspiegel.

За даними DBV, постачання харчових продуктів в Європі та Німеччині забезпечено до першого кварталу 2023 року.

“На мій погляд, постачання їжі на наступний рік гарантовано”, – зазначив президент DBV Йоахім Руквід. З іншого боку, в Північній Африці, в арабському регіоні та в Азії можуть виникнути вузькі місця в постачанні.

Віце-президент Асоціації фермерів Шлезвіг-Гольштейн Клаус-Петер Лухт заявив у п’ятницю газеті “Bild”, що очікує зростання цін на харчові продукти в середньому на 20-40 відсотків. Ціна на хліб “може подвоїтися, до десяти євро”.

Асоціація фермерів зі Шлезвіг-Гольштейна попередила у своїй статті, що війна в Україні матиме «масові негативні наслідки для світової продовольчої ситуації», особливо в Північній Африці, на Близькому Сході та в Азії. Продовольча безпека та безпека поставок як у Німеччині, так і в ЄС зараз приділяється більше уваги – поряд зі зміною клімату та збереженням біорізноманіття.

Новопризначений міністр сільського господарства України Микола Сольський також застеріг від підвищення цін. За його словами, якщо ситуація в Україні не зміниться, ціни на харчові продукти можуть зрости в усьому світі. За словами Сольського, запаси зерна України на експорт склали 7,5 млрд доларів.

Нагадаємо, враховуючи воєнну ситуацію в Україні, аграрії Хмельниччини внесли зміни до структури посівних площ, зокрема на 15 тис. га збільшені обсяги посіву продовольчих зернових та круп’яних культур, таких як пшениця, гречка, ячмінь і горох, шляхом зменшення обсягів сівби кукурудзи на зерно та сої.

Раніше Landlord повідомляв, що члени НААН підготували рекомендації щодо особливостей проведення посівної в умовах війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також