Новини / Клімат     04 березня 2019 09:22

Народні прикмети: відомий прогнозист пояснив, чому вірити аграріям

Деякі українські фермери досі користуються альтернативними методами прогнозу змін клімату. Про їхню актуальність судити ми не беремося, залишивши цю оцінку на розсуд читачів.

Наша команда разом із кліматологами намалювали нову карту кліматичних зон України👉 – тисніть сюди. Це великий спецпроект про зміни клімату в Україні. В ньому графік аномальних відхилень температур помісячно. Крім того, фермери діляться власним досвідом – до чого готуватися цього року.

У рамках спецпроекту «Під ударом стихії: як мігрують кліматичні зони» Landlord запитав думку народних прогнозистів.

Необхідно розділяти народні прикмети і погодні календарі з прив’язкою до свят. Останні в наших реаліях уже не працюють. А от народні «дідівські» методи таки діють. Наприклад, варто придивлятися до сходу сонця. Якщо хмари грозові, буде дощ. Якщо сонце в імлі – скоро дощ. При заході сонця: якщо світило яскраве – на вітер і холод. Якщо зайшло за хмари – на дощ. Якщо хмари при цьому високо, то вже вночі. Якщо ж низько – то вдень. Важливий напрям вітру. Якщо з півночі – на похолодання, з півдня – на потепління. Зі сходу – на стабільну погоду, із заходу – на дощ, – розповідає народний прогнозист астролог Олександр Миронов.

ЧитайтеНова карта кліматичних зон України: зміщення на 200 км на північ

Landlord опитав аграріїв та кліматологів на предмет змін клімату в Україні. Ми сформували нову карту кліматичних зон в Україні – вони мігрують на північ. Якщо ви ще не читали – переходьте на спецпроект «Під ударом стихії: як мігрують кліматичні зони». І не кажіть, що ми вас не попереджали!

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також