Новини    22 березня 2018 10:20

Народні депутати хочуть створити міські агломерацій


Парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект №6743 «Про міські агломерації». За словами генерального директора директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону Сергія Шаршова, цей проект закону дасть необхідні інструменти співпраці об’єднаних територіальних громад з великими містами.

«З процесу формування об’єднаних територіальних громад випали міста обласного значення. В результаті навколо великих міст почали створюватися спроможні громади. Вони мають з містами спільну інфраструктуру та спільні інтереси, отже між ними зберігається тісний зв’язок. Тому мають бути й інструменти, які б дозволяли гармонізувати розвиток великих міст і приміських територій. Одним з таких інструментів може бути створення агломерацій», – поянив він.

Згідно пояснювальній записці до законопроекту, документ визначає організаційно-правові засади формування міських агломерацій територіальними громадами сіл, селищ і міст, у тому числі об’єднаними громадами, принципи і механізми взаємодії територіальних громад в межах міських агломерацій, а також форм підтримки державою міських агломерацій.

Зокрема, вводиться поняття «міська агломерація» та визначається мінімальна кількість суб’єктів формування – не менше 3-ьох громад, крім міста-центру агломерації. Також кількість населення міста-центру агломерації має бути не менше 100 000 осіб. Передбачається, що головою Ради агломерації виступатиме міський голова центру агломерації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...