Новини / Земля     20 травня 2019 17:25

Напередодні земельної реформи в Україні створюють Національне ґрунтове партнерство

23 травня в Україні створять унікальну платформу – Українське ґрунтове партнерство (УҐП), яка відкриє можливості для комунікації і співробітництва вітчизняних ґрунтознавців. Одне із ключових завдань УҐП – формування бази моніторингу українських ґрунтів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Українське ґрунтове партнерство засновують за підтримки ООН, Глобального ґрунтового партнерства, Мінагрополітики та Мінекології.

Читайте: Україна обігнала Польщу за рівнем технологій в агросекторі – Ольга Трофімцева

Передбачається, що УҐП стане платформою загальнонаціонального значення і відкриє можливості:

  • підтримки шкіл дослідження земельних ресурсів,
  • об’єднання наукових досягнень лабораторій, що вивчають ґрунти,
  • формування бази моніторингу українських ґрунтів.

База даних забезпечить поширення достовірної інформації про сучасний стан ґрунтів, що вкрай важливо напередодні впровадження земельної реформи в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що одна з головних загроз для ґрунту – це ерозія, яка зачіпає виробництво майже 95% усього споживаного у світі продовольства. Якщо не почати вживати заходів просто зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтів планети стануть деградованими.

Політика        24 години тому

Дмитро Разумков назвав ринок землі спірним питанням

Лідер партії «Слуга народу», хоч і вважає питання ринку землі спірним, але порівняв мораторій на її продаж із забороною продавати мобільний телефон.

Свою позицію з питання ринку землі Дмитро Разумков озвучив у інтерв’ю виданню «Новое время» у відповідь на те, які непопулярні, але важливі питання планує вирішувати партія «Слуга Народу».

«Ринок землі, звичайно, спірне питання. Його рішення, з одного боку, може знизити підтримку, але, думаю, нам вдасться вирішити його так, що це зіграє нам у плюс», – заявив Разумков.

Дмитро Разумков поки що не назвав конкретні законопроекти, але запевнив, що партія «Слуга народу» готова протистояти популістським заявам щодо питання ринку землі.

Читайте: Разумков розповів, коли знімуть мораторій на землю

«Нехай популісти спробують провести закон про заборону людині продавати свій мобільний телефон, наприклад», – іронічно зауважив він.

Як повідомляв Landlord, раніше Разумков заявляв, що земельна реформа не першочергове питання.

Поділися

Новини        10 серпня 2019 10:03

Слід відмовитися від безоплатної приватизації землі – Олександр Краснолуцький

На думку експерта, безоплатну приватизацію землі потрібно скасовувати рано чи пізно, оскільки на новонароджених українців землі все одно не вистачить.

Як повідомляє УКАБ, таку думку Олександр Краснолуцький, заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, висловив під час публічної дискусії «Що мають робити, та як працювати державні органи, аби майбутній ринок землі в Україні був вигідним для всіх?» Захід організувала Громадська коаліція за скасування земельного мораторію, до якої входять 52 організації, що представляють аграрний бізнес.

Зокрема, під час дискусії піднімалося й питання передачі повноважень місцевому самоврядуванню щодо розпорядження землею. І в цьому контексті, як йдеться у повідомленні УКАБ, більшість учасників дискусії підтримала думку, що  важливою складовою реформи має стати  відмова від безоплатної приватизації землі.

Олександр Краснолуцький аргументував цю точку  зору.

«В Україні 43-45 млн громадян та 60,4 млн га території. 60% – уже у приватній власності, хоча правом на безоплатну приватизацію скористалися лише 17 млн громадян. Щороку народжуються нові українці, які також мають право на безоплатну приватизацію, але землі на всіх не вистачить, і раніше чи пізніше цю норму треба скасовувати», – заявив він.

Читайте: Банки готові до відкриття ринку землі – Дмитро Сологуб

Погодився з цим інший учасник дискусії – Андрій Мартин, старший проектний менеджер із земельної реформи Офісу реформ КМУ. Він підкреслив, що безоплатна приватизація державних та комунальних земель сьогодні є найбільшим джерелом корупції та фактично позбавляє місцеві громади величезних надходжень від перерозподілу земель.

Як повідомляв раніше Landlord, президент Володимир Зеленський назвав конкретні терміни проведення земельної реформи. Так, за його словами, ринок землі відкриють у 2020 році.

Поділися

Політика        09 серпня 2019 14:34

Модель ринку землі в Україні буде до кінця серпня – Офіс президента

Радник заступника голови Офісу президента Денис Малюська заявив, що фахівці опрацьовують модель ринку землі в Україні, і є велика ймовірність того, що ринок відкриють як для фізичних, так і юридичних осіб.

Про це Денис Малюська сказав, коментуючи ситуацію з ринком землі для AgroPolit.

«У нас дуже жорсткі строки. Якщо ми хочемо запускати ринок землі у 2020 році, нам потрібно починати навіть не сьогодні, а позавчора. Ми не збираємся просто запустити ринок, ми маємо виконати величезну підготовчу роботу, яку не зробили протягом минулих років», — зазначив Денис Малюська.

За його словами, зараз йдуть консультації із експертами та фахівцями галузі, і, вірогідно, ринок землі відкриють як для фізичних, так і юридичних осіб.

Читайте: 3 етапи формування ринку землі від радника президента Олега Устенка

«З економічної точки зору, підстав відкривати ринок землі тільки для фізичних осіб немає сенсу», — наголосив радник заступника голови Офісу президента.

Як повідомляв раніше Landlord, президент Володимир Зеленський нещодавно заявив, що ринок землі в Україні з’явиться в 2020 році.

Поділися

Політика        09 серпня 2019 10:16

Банки готові до відкриття ринку землі – Дмитро Сологуб

Земельна реформа створює додатковий актив, що може виступати в якості забезпечення банківських кредитів, наголошує заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Про це Дмитро Сологуб сказав в інтерв’ю виданню Financial Observer, головною темою якого була нова програма підтримки МВФ на суму $10 млрд.

Заступник голови НБУ розуміє, що необхідною умовою для нового траншу стане проведення реформ в Україні. Зокрема, він торкнувся й теми земельної реформи. Відтак він сподівається, що МВФ не вимагатиме від Верховної Ради України негайно ухвалити земельну реформу, але цього може вимагати Світовий Банк.

Проте, як підкреслив Дмитро Сологуб, банки готові до відкриття ринку землі.

«Земля – актив. Банківська система готова до роботи з землею. Для банківської системи це буде хорошим кроком, тому що це означає, що з’являється додатковий актив, який може виступати в якості забезпечення», – зазначив він.

Сологуб також підкреслив, що ринок землі в Україні вже існує, але це тіньовий ринок, і ціни на землю наразі «спотворені». Він вважає, що реформа наведе лад.

Читайте: 3 етапи формування ринку землі від радника президента Олега Устенка

На думку заступника голови НБУ, відкриття ринку землі буде економічно вигідним: забезпечить більш високі доходи та податки.

Як повідомляв раніше Landlord, президент Зеленський назвав конкретні терміни проведення земельної реформи. За його словами, ринок землі з’явиться вже в 2020 році.

Поділися

Політика        05 серпня 2019 12:20

Земельна реформа не першочергове питання — Дмитро Разумков

Голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков вважає земельну реформу в Україні не першочерговим, але важливим питанням.

Про це голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков і майбутній спікер Верховної Ради заявив в інтерв’ю російському виданню «КоммерсантЪ».

У Разумкова поцікавилися, на якому місці серед пропозицій у парламенті буде земельна реформа (йдеться про скасування мораторію на продаж сільгоспземель)?

«Думаю, це не першочергове питання, але це важливе питання, яке потрібно буде вирішувати», – зазначив Дмитро Разумков.

Читайте: Попри мораторій: на OLX виставлено на продаж 52,4 тис. га пайової землі

Як повідомляв Landlord, Дмитро Разумков раніше заявляв, що скасування мораторію на продаж сільгоспземель в Україні можливо протягом року.

Поділися
Показати ще