Новини / Технології     29 січня 2021 11:02

Роботизація обприскувача дозволяє зменшити витрати ЗЗР на 95%

У США запропонували використовувати штучний інтелект для диференційованого внесення пестицидів. Роботизований навісний обприскувач може відрізняти посіви культурних рослин від бур’янів

Використання штучного інтелекту для диференційованого внесення пестицидів на полях у промислових масштабах стає реальністю. Один з виробників роботів – ecoRobotix – оголосив про початок виготовлення моделі ARA, яка може вибірково обприскувати бур’яни мікродозою гербіцидів або вносити на посіви інсектициди, фунгіциди або добрива. Про це повідомляє Futurefarming.

За даними виробника моделі, за допомогою ARA використання засобів захисту рослин може бути зменшено на 95%. Це дозволить фермерам отримувати високі урожаїв сільгоспкультур за мінімального обсягу обприскування робочої речовини. Обприскувач має 600-літровий бак і може вносити до чотирьох чистих хімічних речовин одночасно.

Читайте: Ціни на пшеницю на європейських біржах не втримались на $300/т

Щоправда, продуктивність машини поки невелика – можна обробляти до 96 га посівів на добу. Фермер зможе контролювати та спілкуватися з агрегатом через свій планшет за допомогою спеціального додатку. Дані користувача зберігаються на хмарній платформі і їх можна переглядати, аналізувати та завантажувати.

У повідомленні сказано, що обприскувач можна використовувати протягом року на різноманітних сільськогосподарських культурах – від багаторічних трав до ріпаку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у США надано дозвіл на використання повністю автономних дронів

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також