Новини / Ринок землі     01 лютого 2021 10:59

Лібералізація ринку землі може принести до $85 млрд приросту ВВП

Якщо земельна реформа реалізовуватиметься відповідно до плану, то протягом наступних 10 років середня вартість землі може зрости до $4-4,5 тис за 1 га

Якщо земельна реформа реалізовуватиметься відповідно до плану, то, за підрахунками Easy Business, протягом наступних 10 років середня вартість землі може зрости до $4-4,5 тис за 1 га. Про це заявив експерт Easy Business Дмитро Ливч під час брифінгу «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки».

Він наголосив, що за часів невизначеності, зумовлених пандемією коронавірусу, країна має можливість отримати значні інвестиції.

«Запуск лібералізованого ринку землі в Україні, на мій погляд, міг би принести близько $50-85 млрд сукупного приросту ВВП у наступні 10 років після реформи. Проте запропонована модель, хоч і матиме нижчий економічний ефект, все одно закладе фундамент для майбутнього розвитку агросектору», — зазначив Дмитро Ливч.

ЧитайтеДля запуску ринку землі потрібні ще чотири закони – Роман Лещенко

Крім того, остаточне зняття мораторію стимулюватиме подальший розвиток агробізнесу, який за роки незалежності став однією з провідних галузей економіки. Вільний ринок дасть змогу змінити структуру сільськогосподарського виробництва та замість традиційних культур пропонувати продукцію з високою доданою вартістю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у парламенті зареєстрований законопроєкт щодо ПДВ при загибелі врожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також