Новини / Аналітика     14 квітня 2022 11:58

Напад рф на Україну завдав удару по світовій економіці – СОТ

Зростання світової торгівлі цього року може скоротитися майже вдвічі — з 4,7% прогнозованих СОТ у жовтні минулого року до 2,4-3%.

Війна в Україні не лише створила гуманітарну кризу величезних розмірів, але й завдала серйозного удару по світовій економіці. Про це йдеться у звіті Світової організації торгівлі.

“Основний тягар страждань та руйнувань падає на народ України, але наслідки у вигляді скорочення торгівлі та виробництва, ймовірно, відчують люди в усьому світі через підвищення цін на харчові продукти та енергоносії й скорочення доступності товарів, що експортуються рф та Україною”, — пояснюється у звіті.

В організації вважають, що бідні країни ризикують більше постраждати через війну, оскільки вони, як правило, витрачають більшу частину своїх доходів на їжу у порівнянні з багатшими країнами. Це може негативно вплинути на політичну стабільність.

В СОТ прогнозують, що криза може знизити зростання світового ВВП на 0,7-1,3%, внаслідок чого зростання становитиме від 3,1 до 3,7% у 2022 р. Зростання світової торгівлі цього року може скоротитися майже вдвічі — з 4,7% прогнозованих СОТ у жовтні минулого року до 2,4-3%.

Читайте також: Сільськогосподарські товаровиробники можуть отримати кредит до 60 млн грн під 0%

Один із довгострокових ризиків полягає в тому, що війна може спровокувати розпад світової економіки на окремі блоки.

Нагадаємо, різке зростання світових цін на продовольство через війну рф проти України може викликати бунти в бідних країнах, заявила голова Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала.

Водночас Європейський банк реконструкції та розвитку продовжує виконувати свої плани щодо виключення рф та рб з отримання фінансування проєктів. Рада керуючих ЄБРР схвалила вжиття жорстких заходів після вторгнення в Україну,

Раніше Landlord повідомляв, що Україна може отримати $2,2 млрд від МВФ.

Попередньо прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про новий План відновлення України, який об’єднає країни світу: від США до Японії, від Австралії до Канади.

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден повідомив Президента Володимира Зеленського про наміри США надати уряду України $500 мільйонів у вигляді прямої бюджетної допомоги. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також