Новини    04 квітня 2022 18:57

Рада керівників ЄБРР проголосувала за жорсткі дії проти рф та рб

ЄБРР уже оголосив, що перебуває у процесі закриття своїх резидентів у москві та мінську.

Європейський банк реконструкції та розвитку продовжує виконувати свої плани щодо виключення рф та рб з отримання фінансування проєктів. Рада керуючих ЄБРР схвалила вжиття жорстких заходів після вторгнення в Україну, повідомляє пресслужба ЄБРР.

Доступ рф та рб до ресурсів Банку буде офіційно призупинено з негайним набуттям чинності. Це означає, що ні в одній із країн не може бути нового фінансування проєктів чи заходів технічного співробітництва. Крім того, Банк користується всіма правами призупинити або скасувати подальші виплати фінансування на існуючі проєкти.

ЄБРР уже оголосив, що перебуває у процесі закриття своїх резидентів у москві та мінську.

 “Прикро, що ми прийшли до цього моменту після стількох років співпраці та діяльності в обох країнах. Проте війна проти України під проводом Росії не залишила нам іншого вибору, окрім як показати наше засудження не лише словами. Також потрібні дії, щоб дві країни не сумнівалися в тому, що ми вважаємо, що вони підірвали цінності, важливі для нас як для інституції та для міжнародного співтовариства”, – зазначив президент ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Наразі ЄБРР зосереджується на наданні пакету підтримки стійкості та засобів до існування на суму 2 мільярди євро для України та інших країн регіону, які безпосередньо постраждали від кризи біженців. Ці заходи покликані допомогти компаніям і громадам.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про новий План відновлення України, який об’єднає країни світу: від США до Японії, від Австралії до Канади.

Європейська комісія запропонувала встановити спеціальні торгові маршрути між Польщею та Україною. Товари повинні переміщатися якомога легше в обох напрямках, щоб зменшити вплив війни на ланцюжок поставок сільськогосподарської продукції.

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден повідомив Президента Володимира Зеленського про наміри США надати уряду України $500 мільйонів у вигляді прямої бюджетної допомоги. 

Анна Лиса

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...