Фінанси

Найбільший в Україні виробник томату отримав 8 мільярдів збитків

За актуальними цінами з ПДВ наразі втрати компанії “Агроф’южн”, яка є найбільшим виробником томатної пасти в Україні, складають понад 8 млрд грн. І це далеко не кінцева сума, адже ще невідома ситуація на двох виробничих майданчиках — Південному та Західному заводах на Херсонщині.

Про це AgroPortal.ua повідомила фінансовий менеджер “Агроф’южн” Ольга Жукова.

Компанія оцінює пошкодження заводів та обладнання в 3,4 млрд грн,  втрати томатної пасти, яка зберігалася на складах, — 830 млн грн, зернових — 600 млн грн, втрата сільгосптехніки оцінюється у близько 1 млрд грн. Якщо врахувати, що компанія практично не працювала 2022 року, і взяти за основу показники попереднього року, то ми не доотримали 30 млн євро ЕВІТDA і ще скільки ж зазнали втрат.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

При цьому зовнішнього фінансування наразі компанія не отримує. До 2022 року “Агроф’южн” мала кредитні зобов’язання перед низкою банків, після початку війни банки надали можливість неформального Stand still, тобто дозволили не сплачувати тіло кредиту та відсотки. Але відсотки компанія сплачувала до кінця 2022 року, а з цього року є домовленість, що оскільки “Агроф’южн” нині працює на 10% від потужності, то сплачують 10% від нарахованих відсотків за кредитами.

Зараз у компанії фінансовий радник працює над тим, щоб зробити Stand still формальним, та після закінчення війни обговорюватиметься можливість реструктуризації боргів.

За словами Ольги Жукової, цьогоріч компанією заплановано капітальних витрат на 676 млн грн.

Нагадаємо, збільшення попиту на тепличні томати на українському ринку, а також суттєве скорочення пропозиції цієї продукції стимулюють чергове зростання цін у цьому сегменті.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів. Про це розповів директор департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку