Новини / Аналітика     09 листопада 2019 10:02

Найбільший приріст імпорту пшениці забезпечать Марокко і країни Азії – FAO

Експерти FAO прогнозують на фоні глобального зниження імпортних апетитів на пшеницю найбільшими акцептором стануть Марокко й деякі країни Азії. Зокрема, як зазначають фахівці, саме за рахунок цих країн Україна збільшить свої експортні обороти по пшениці.

Імпорт пшениці

Згідно даним USDA, у порівнянні з минулим місяцем глобальний прогноз імпорту пшениці скоротився на 1,1 млн т. Найбільша частка скорочень припала на частку США, Туркменістану, Венесуели та Киргизстану. Але прогнозна цифра імпорту у 175,7 млн ​​т (за підсумками 2019/2020 маркетингового року) все одно більша від минулорічного обсягу на 6,4 млн т.

Слід звернути увагу на зростання імпорту пшениці у Бангладеш (на 1,3 млн т у порівнянні з попереднім сезоном), ще 0,4 млн т додасть Нігерія. Країни Південно-Східної Азії, як очікується, у цьому сезоні «приростуть» майже на 1 млн т пшениці, ще 0,5 млн т додадуть деякі країни Північної Африки.

Судячи звіту FAO, найбільший приріст імпорту пшениці забезпечить Марокко і деякі країни Азії. Власне, на думку експертів організації, збільшення експортних поставок української пшениці буде направлено саме на задоволення попиту з боку цих країн-імпортерів.

Фуражне зерно

Щодо глобального імпорту фуражного зерна, згідно із жовтневим прогнозом USDA, знижений трохи більш ніж на 3 млн т (у порівнянні з вереснем) до 199,7 млн т. Утім, все це ще на 5 млн т більше підсумкової цифри минулого сезону.

Читайте: Світові ціни на зернові – що обіцяє аграріям ФАО

Згідно очікуванням, цього року країни ЄС закуплять на 4 млн фуражу менше, ніж торік (22 млн т).

А ось Мексика та країни південно-Східної Азії, навпаки, нарощують ввезення кормових і промислових культур — приблизно на 0,6 млн т і 0,3 млн т відповідно. При цьому Північна Африка і Близький Схід у нинішньому сезоні сумарно імпортують на 2 млн т більше фуражу, ніж у минулому. Збільшить імпорт фуражу (на 2 млн т) Саудівська Аравія.

Кукурудза

У черговому звіті FAO відзначається зниження імпорту кукурудзи країнами ЄС, Китаєм і Канадою. У свою чергу, USDA знижує глобальний прогноз імпорту кукурудзи на 3 млн т до 166 млн т (це на 2 млн т більше підсумкової цифри минулого року).

При цьому американський Департамент сільського господарства підтверджує прогноз FAO і вказує на падіння імпорту кукурудзи до Європи на 4 млн т (у порівнянні з підсумками попереднього сезону) — до 21 млн т.

За підсумками цього маркетингового року Єгипет дасть приріст у 0,3 млн т до 10,2 млн т. Так само, як і країни Південно-Східної Азії, які сумарно ввезуть до кінця цього сезону 16,9 млн т кукурудзи.

Раніше було названо ТОП-10 найбільших експортерів зернових.

Читайте також