Новини / Трейдинг     27 травня 2021 17:01

Найбільший імпортер української пшениці скоротить закупівлі культури

У наступному маркетинговому році Єгипет імпортує не більше 6 млн тонн пшениці з огляду на збільшення власного валового збору культури. У 2020 році Україна продала АРЄ пшениці на $611 млн

У прийдешньому 2021/2022 маркетинговому році Арабська Республіка Єгипет суттєво скоротить закупівлі пшениці з огляду на гарні перспективи власного врожаю культури. Про це повідомляє Grain Trade.

Це не дуже гарна звістка для українських експортерів зерна – адже Україна є найбільшим постачальником пшениці до Єгипту і за 2020 календарний рік продала цій країні пшениці майже на $611 млн. Але, як свідчать дані торговельних потоків Refinitiv Trade Flows, у 2020/2021 сезоні Єгипет вже скоротив імпорт пшениці. Крім того, він не планує збільшувати його і в наступному сезоні, сподіваючись на гарний власний врожай.

Так, за 10 місяців сезону 2020/2021 Єгипет скоротив у порівнянні з аналогічним періодом попереднього маркетингового року імпорт пшениці на 1% – до 11,58 млн т. Зазвичай єгипетське Головне управління з постачання сировинних товарів GASC, що є найбільшим покупцем пшениці в країні, з квітня по червень зупиняє або суттєво скорочує імпорт пшениці, оскільки купує її у власних виробників. Так, станом на 12 травня на внутрішньому ринку Єгипет придбав 2,9 млн т пшениці, а загалом планує з квітня по липень закупити 3,6 млн т пшениці місцевого виробництва.

ЧитайтеПраця помножена на досвід: правила успіху від провідних аграріїв України

Міністр постачання Алі Мозельхи повідомив, що Єгипет, що є найбільшим світовим імпортером пшениці, накопичив стратегічні запаси пшениці, які забезпечать внутрішнє споживання протягом 5,9 місяців.

«Спочатку ми імпортували 7 млн т пшениці, потім 6,5 млн т, а торік придбали менше 6 млн т. Цьогоріч, з огляду на перспективи власного врожаю, імпорт пшениці знову скоротиться та складе менше 6 млн т», – розповів міністр.

Водночас, це не означає, що країна відмовляється віл імпорту. Єгипет вже почав купувати пшеницю з поставкою у новому сезоні – на останніх тендерах GASC придбав 345 тис т чорноморської пшениці з поставкою 1-10 серпня та 240 тис т чорноморської пшениці з поставкою 8-22 серпня 2021 року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що закупівельні ціни на соняшник в Україні знизились до 22 000 грн/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також