Новини / Фінанси     17 січня 2019 16:51

Найбільші експортери кави у світі (ІНФОГРАФІКА)

Кількість людей, які п’ють каву, та обсяги її споживання постійно зростають. Зокрема українці вживають цього продукту 1,4 кг/рік на 1 особу. Які ж країни відповідають за постачання більшості з нас щоденним ранковим ритуалом? Розроблена інфографіка дає змогу легко побачити, які країни і які континенти лідирують у світі за експортом кави.

Інформацію представляє ресурс howmuch.net.

Для візуалізації використано показники, надані CIA World Factbook за 2017 рік (останній рік, для якого доступні ці дані). Розмір кругів, розміщених на карті світу, відповідає внеску кожної країни-експортера у світовий ринок кави.

Топ-10 країн – найбільших експортерів кави

  1. Бразилія: $ 4,6 млрд
  2. В’єтнам: $ 3,5 млрд
  3. Німеччина: $ 2,64 млрд
  4. Колумбія: $ 2,58 млрд
  5. Швейцарія: $ 2.2 млрд
  6. Італія: $ 1.6 млрд
  7. Індонезія: $ 1,19 млрд
  8. Гондурас: $ 1,16 млрд
  9. Франція: $ 1,07 млрд
  10. Бельгія: $ 0,94 млрд

ЧитайтеMcDonald’s програв логотип і назву ірландському кафе

Які висновки можна зробити з цієї візуалізації?

По-перше, найбільш очевидно, що статистика експорту кави враховує не лише регіони, де виробляється цей продукт.

Наприклад Німеччина та Швейцарія чітко виділяються на інфографіці, але це не тому, що їх фермери можуть вирощувати величезну кількість кавових зерен. Ні! Ці країни імпортують зелені кавові зерна з менш розвинених частин світу, обсмажують її, а потім відправляють на світовий ринок.

Це тому, що обсмажування та доведення до готовності кавових зерен потребує багато електроенергії та води – ресурсів, які регіони, що розвиваються, зазвичай не мають в достатку.

По-друге, якщо розглядати лише ті країни, де кавові зерна реально ростуть, бачимо кілька основних гравців з експортом понад 2 млрд доларів: Бразилія ($ 4,6 млрд), В’єтнам ($ 3,5 млрд) і Колумбія ($ 2,58 млрд). Їм належить 32,7 % всього світового експорту.

Кожна з цих країн самостійно виробляє більше кавових зерен, ніж весь африканський континент, що свідчить про те, як слабко розвинена промисловість Африки. Ефіопія, найбільший африканський експортер кави ($ 938 млн), навіть не потрапила до першої десятки рейтингу.

Отже, міжнародний ринок кави відносно розпорошений між десятками різних країн. Лише дві країни забезпечують понад 10 % світового експортного ринку, а 17 різних країн – від 1 до 5 %. Це означає, що коли йдеться про отримання щоденного кофеїну, варіантів досить багато.

Landlord раніше повідомляв про те, де живуть найбагатші люди світу, наскільки великі їхні статки і що це нам дає для розуміння глобальної економіки – усі мільярдери світу на одній карті.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також