Новини / Фінанси     06 грудня 2022 16:49

Нафтові доходи бюджету рф впали на 25%

Надходження експортного мита на нафту обвалилися майже на 40%

Доходи російського бюджету від видобутку та експорту нафти знизилися на 25%. Зокрема на російські нафтові доходи впливають знижки, які росіянам доводиться надавати для клієнтів в Індії, Китаї та Туреччині, пише usm.

Так, у листопаді російський мінфін зібрав з нафтових компаній 527,8 млрд рублів податку на видобуток корисних копалин — на 24% менше, ніж за аналогічний період роком раніше.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Надходження експортного мита на нафту обвалилися майже на 40% — з 68,5 млрд рублів у листопаді 2021 року до 41,9 млрд рублів у листопаді цьогоріч. Сукупно бюджет країни-терориста заробив на нафті в листопаді 569,6 млрд рублів — на 25%, порівняно з минулим роком (763,5 млрд).

Загальний обсяг нафтогазових доходів росії зменшився несуттєво — на 2,1%, до 866,4 млрд рублів у річному вираженні. Значно менша динаміка падіння пов’язана з підвищеними зборами з “Газпрому”. Влада рф наказала компанії виплатити до бюджету 1,2 трлн рублів підвищеного податку на професійний дохід у четвертому кварталі.

Щомісяця “Газпром” перераховує до бюджету 415 млрд рублів, закриваючи фінансові потреби уряду коштом минулорічного прибутку. Без цих разових надходжень нафтогазові доходи росії обвалилися б на 49%.

Нагадаємо, нові жорсткі санкції щодо постачань російської нафти, які набувають чинності 5 грудня, ймовірно, піднімуть і без того високі фрахтові ставки на танкери, оскільки покупці намагаються замінити вантажі й змушені використовувати довші маршрути, повідомляє Reuters.

Країни Балтії та Фінляндія об’єднають ракетні системи берегової охорони, аби зробити Балтійське море внутрішнім морем НАТО та закрити його від рф.

Стало відомо, що тарифи на чорноморських маршрутах, ймовірно, будуть підвищуватися — в основному через збереження військових ризиків і зростання вартості страхової гарантії безпеки суден.

15 червня до порту Баку прибув перший контейнерний поїзд, відправлений з китайського міста Ченду по Транскаспійському міжнародному транспортному маршруту в Європу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також