Новини / Аналітика     31 липня 2023 16:29

На українському ринку дешевшають популярні овочі

Традиційно у липні-серпні дачники та городники починають активно збирати врожаї овочів та фруктів

Наприкінці липня на українському ринку суттєво подешевшали популярні овочі. Зокрема, впала ціна на картоплю, капусту та моркву. Ціни на сезонні овочі фіксує портал “Мінфін”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Молода картопля подешевшала з 38,79 грн/кг до 16,44 грн/кг.

Ціна на молоду капусту впала з 48,64 грн/кг до 16,34 грн/кг. Білокачанна капуста подешевшала з 53,16 грн/кг до 17,50 грн/кг.

Середня вартість моркви знизилася з 69,34 грн/кг до 30,27 грн/кг.

Молода морква здешевшала з 57,39 грн/кг до 26,90 грн/кг.

Традиційно у липні-серпні дачники та городники починають активно збирати врожаї овочів та фруктів. Саме на останній місяць літа припадає найактивніший період заготівлі вітамінних смаколиків на зиму.

Нагадаємо, сезон фруктів та овочів в Україні саме в розпалі, тому ціни на них поступово знижуються, і на деякі позиції досягли мінімуму. Однак ситуація на ринку пального та в енергетиці вже восени може вплинути на вартість продуктів.

Раніше експерти спрогнозували на скільки можуть змінитися ціни на продукти цього літа. Відтак у липні на нас може очікувати зниження цін на яйця та овочі, а от м’ясо може несуттєво, але здорожчати, як і хлібопекарські вироби.

На тлі повномасштабної війни та значних економічних втрат в Україні у 2023 році інфляція, за прогнозами уряду, не сповільниться і може сягнути 28% у разі песимістичного сценарію. Найбільше вона проявиться у подорожчанні продуктів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також