Українські фермери збільшили ціни на білокачанну капусту до 8-12 грн/кг, що на 26% вище, ніж на минулому тижні, через активний попит на цей продукт, повідомляють аналітики з EastFruit.
Представники оптових компаній зауважують дефіцит капусти на ринку, що є головною причиною підвищення цін в цьому сегменті, особливо на фоні стабільної активності покупців.
Українські виробники пов’язують позитивну цінову динаміку перш за все з сезонними чинниками. Також помітно зменшилася пропозиція некондиційної капусти, що раніше негативно впливала на ціни в цьому сегменті.
Читайте також: Як сіяти капусту на розсаду: поради городникам
Попри зростання цін, капуста в Україні залишається в середньому на 33% дешевшою, ніж наприкінці лютого 2023 року. Проте експерти не виключають, що фермери продовжать намагатися підняти ціни, оскільки запаси якісної капусти в сховищах місцевих господарств продовжують зменшуватися.
Зауважимо, Кабмін спростив умови експорту насіння соняшнику до Болгарії, встановивши автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 2 лютого, повідомляє Мінекономіки.
Уряд проводить постійні консультації з країнами ЄС, з якими було введено ліцензування експорту деяких видів української сільгосппродукції. Нещодавно Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту одного із цих сільськогосподарських товарів, а саме насіння соняшнику.
Насіння соняшника вже давно стало невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Цей продукт не лише популярний як легкий та поживний снек, але й відіграє важливу роль у сільському господарстві як джерело цінної соняшникової олії та корму для тварин. Різноманіття сортів та широке застосування роблять насіння соняшника незамінним продуктом у багатьох аспектах нашого життя.
Нагадаємо, на засіданні комітету Європарламенту з питань сільського господарства та розвитку обговорили підтримку українського агроекспорту. Доповідач Європарламенту П’єр Баску наголосив, що ЄС насправді не бачить “якихось дуже значних негативних наслідків від України для сільськогосподарського ринку”.
Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.
Микола Пономаренко, директор СТОВ “Десна”, що на Чернігівщині, спрогнозував, що у першій половині 2024 року ціна картоплі може зрости до європейського рівня – 35 грн/кг. Це сталося внаслідок війни, складних погодних умов та ситуації на ринку.
Наступного сезону ціни на картоплю, швидше за все, залишаться не високими.
База FAOSTAT, оновлена наприкінці грудня 2023 року, містить статистичні дані про виробництво картоплі до 2022 року. Серед найбільших виробників – Китай, Індія, Україна та США.
В Україні виробники знову підняли ціни на картоплю. Вартість картоплі за перший тиждень цього року зросла до 15-20 грн за кілограм ($0,39-0,52/кг), що на 11% вище, порівняно з кінцем 2023 року.
Після тривалого періоду цінової стабільності картопля в Україні почала поступово дорожчати. Сьогодні картопля в Україні вже коштує в середньому у два рази дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Зростання цін у цьому сегменті оператори ринку пояснюють підвищеним попитом оптових компаній і роздрібних мереж, які продовжують закуповувати картоплю для тривалого зберігання.
Віцепрезидент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук зауважив, що за рік собівартість вирощування картоплі зросла на 40%.
Українська гуртова ціна на картоплю за останній рік зросла у 2,2 раза. Станом на 8 грудня ця культура складала в середньому $0,35 за кілограм.
Експорт української сільгосппродукції протягом минулих місяців залишається на рівні до 3 млн т, однак нині Україні потрібно експортувати не менше 6,5 млн т на місяць.
Євросоюз, основний ринок збуту української сої, запровадив обов’язкове звітування щодо сталості, зокрема цільових показників скорочення викидів СО2 постачальниками, а відтак і виробниками сої.
Іспанія зацікавлена в імпорті української кукурудзи та соняшника.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!