На сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України з’явився новий розділ “GrainUkraine — статистика аграрних ринків”, в якому зібрані дані основних показників балансу ключових культур та продуктів переробки на світових ринках.
Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.
“Це інтеграція різної статистичної інформації, експорту, імпорту, споживанню, виробництву, в тому числі і щомісячних звітів WASDE USDA”, — зазначили у відомстві.
Заступник міністра агрополітики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик відзначив, що новий розділ дає аграріям вільний доступ до статистики, яка всебічно інформуватиме про поточні баланси попиту та пропозиції у світі і допоможе розуміти ризики зміни цін.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Насправді створена унікальна інтерактивна база даних, аналогів якої немає у світі. Тут поєднані дуже багато статистичних джерел. Інформація зібрана, консолідована в єдиному місці і до того ж все українською мовою”, — наголосив Денис Башлик.
Оператором бази є компанія AgroChart, яка на підставі меморандуму про співпрацю із Мінагрополітики надала цю систему для вільного користування українським аграріям та операторам ринку. За словами засновника AgroChart, Богдана Тимківа, база вміщує статистику країн за останні 20 років. Вона допоможе гравцям аграрного ринку оперативно реагувати на кон’юнктури ринку, прогнозувати свою діяльність і в перспективі знаходити нові ринки збуту та нових бізнес-партнерів.
Які можливості надає AgroChart
Бази даних AgroChart, які збираються вже протягом 52 років, дають користувачу можливість відстежувати поточні та історичні ф’ючерсні та фізичні ціни, результати останніх тендерів на зернові, олійні та кормові інгредієнти. Також у базах міститься статистичний розділ – звіти Міністерства сільського господарства США та наших прогнозів балансу експортної пропозиції та імпортного попиту по країнах.
Бази надають інформацію про:
- виробництво за останні 10 років,
- експорт за останні 10 років,
- імпорт за останні 10 років,
- споживання за останні 10 років,
- запаси в динаміці за останні 10 років.
Товари, які можна відстежити за базами AgroChart:
- кукурудза,
- пшениця,
- ячмінь,
- сорго,
- овес,
- жито,
- просо,
- соя,
- ріпак,
- копра,
- пальмові ядра,
- арахіс,
- соняшник,
- соняшникова олія,
- соєва олія,
- ріпакова олія,
- кокосова олія,
- пальмоядрова олія,
- пальмова олія,
- арахісова олія,
- оливкова олія,
- шрот соняшниковий,
- соєвий шрот,
- ріпаковий шрот,
- бавовняний шрот,
- арахісовий шрот,
- рибне борошно.
Нагадаємо, Мінагрополітики у партнерстві із компанією Agrochart розробили новий сервіс для користувачів ДАР − Огляд ринку. У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки Кабінету користувача (кнопка “Огляд ринку”), а також у меню в лівій частині сторінки (розділ “Від партнерів”).
ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!