Новини / Технології     14 лютого 2024 14:52

На Рівненщині побудували один з найпотужніших комбікормових заводів в Україні


Було оголошено про завершення будівництва найпотужнішого комбікормового заводу на заході України в Рівненській області, повідомили компанія-підрядник “Реноме Євробуд” та голова області Олександр Коваль.

Завод має потужність 30 тонн на годину і розташований біля села Крупець у Радивилівському районі. Він є частиною агрокорпорації “Крупець”, що належить Володимиру Варфалюку та його синам. На заводі будуть виробляти розсипчасті та гранульовані комбікорми, а також кормові добавки для птиці, великої рогатої худоби та свиней.

Голова області прокоментував будівництво, висловивши вдячність бізнесу, що вкладає кошти в розвиток регіону. Він зазначив, що поява такого підприємства сприятиме розвитку тваринництва, створенню нових робочих місць та збільшенню доходів бюджету.

Довідка. Агрохолдинг “Крупець” охоплюэ птахофабрики “Крупецьагроптиця” і “Крупець”, Крупецький комбікормовий завод, сільськогосподарське підприємство “Агропан Крупець” та олійну фабрику “КрупОйлКорм”.

Агрокорпорація володіє земельним банком площею 7000 гектарів і спеціалізується на вирощуванні сільськогосподарських культур, виробництві курячих яєць, м’яса бройлерів, комбікормів, а також сушінні та зберіганні зерна.

У складі агрокорпорації розміщені елеваторно-сушильні комплекси, здатні одночасно зберігати до 60 тисяч тонн зерна, а також комбікормовий завод, завод з виробництва олії, лінія з перероблювання сої та чотири птахофабрики.

Що ще побудувала агрокорпорація “Крупець” у Рівненській області

Агрокорпорація “Крупець” у липні 2023 року будувала птахофабрику, де вирощуватимуть 400 тисяч курей-несучок. Будівельний майданчик знаходиться на місці колишньої занедбаної ферми у с. Ситне Дубенського району. Про це повідомляв голова Рівненської ОВА Віталій Коваль.

“Темпи будівництва — високі. Зводити об’єкти розпочали у березні цього року на ділянці понад 6 га. І вже у листопаді планують завершити та сертифікувати фабрику за європейськими стандартами. Адже продукція йтиме на експорт — до Європи. Тут уже монтуються клітки європейського зразка”, — написав Коваль.

Наголошується, що на птахофабриці буде створено понад 20 високооплачуваних робочих місць. А до місцевої Крупецької громади вона сплачуватиме близько 3 млн грн податків.

Новини за темою:  Мобілізація та урбанізація загострили кадрову кризу в агросекторі – дослідження

Нагадаємо, на Рівненщині, у Радивилівській громаді, до 2025 року планують звести потужний вітропарк. Парк потужністю 320 МВт розташовуватиметься на сільськогосподарських землях, що дозволить максимально ефективно використовувати території, та складатиметься з 54 турбін.

У Рівненській області розвивається сектор садівництва та ягідництва, який охоплює площу приблизно 500 гектарів. На них понад половину насаджень припадає на малину.

М’ясокомбінат “Гощанські Ковбаси” в Рівненській області успішно введе в експлуатацію сонячну електростанцію об’ємом 346,7 кВт, яка розташована на похилому даху виробничого приміщення. Цей крок дозволить підприємству самостійно забезпечувати свої потреби в електроенергії та значно зменшить витрати на її закупівлю.

Тепличне господарство з вирощування різноманітних квітів та овочів. Таку власну справу відкрила сімʼя Кравців у с.Мощаниця Острозької громади на Рівненщині, інформує пресслужба Рівненської ОВА. За ці кошти планують збудувати нову теплицю та оновити систему обігріву.

У Рівненській області у Дубенському ліцеї №1 встановили контейнери для сортування та роздільного збору вторсировини, передає ecopolitic. У ліцеї навчається близько 600 дітей та працює 70 вчителів.

Новий зерносушильний хаб буде створено на базі ТОВ “Полісся-Гарант” у Рівненській області. Про це у Telegram повідомляє Програма USAID АГРО, яка підтримала розвиток проєкту та надала співфінансування на його реалізацію. Зазначається, що сучасний зерносушильний комплекс буде оснащений енергоощадною та економічно ефективною сушаркою, що дозволить надавати послуги доробки сусіднім фермерам.

На Рівненщині за грантові кошти створюють обліпиховий екосад, інформує пресслужба Рівненської ОВА у Facebook. Фермер Андрій Кузьмич, який у плодово-ягідному кооперативі «Сонячна ягода» здобув технічні та організаційні навички з вирощування, збуту та переробки обліпихи, вирішив створити обліпиховий екосад “Ягода Перемоги”.

Також масштабне будівництво розгорнулося на території колишнього цегельного заводу у Рівному, де з’являться п’ять нових виробництв: із фасування круп, виготовлення чаїв, спецій, макаронів та безглютенових солодощів.

Маргарита Юзяк
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також