Новини    24 квітня 2024 18:07

На Рівненщині агрофірму зобов’язали передати Фонду держмайна дамби за 2,3 млрд грн

Рішенням Господарського суду Рівненської області задоволено позовні вимоги Вараської окружної прокуратури та зобов’язано приватне товариство повернути в державну власність комплекс гідротехнічних споруд загальною площею 170 859 кв м, які розташовані на території Вараського району

У державну власність на Рівненщині повернуть гідротехнічні споруди вартістю понад 2,3 млрд гривень, інформує обласна прокуратура.

Рішенням Господарського суду Рівненської області задоволено позовні вимоги Вараської окружної прокуратури та зобов’язано приватне товариство повернути в державну власність комплекс гідротехнічних споруд загальною площею 170 859 кв м, які розташовані на території Вараського району.

У 2016 році внаслідок незаконної державної реєстрації прав на нерухоме майно комплекс гідротехнічних споруд, загальною вартістю понад 2,3 млрд гривень, який на той час перебував у власності державного підприємства, перейшов у приватну власність.

Надалі внаслідок унесення цих захисних дамб до статутного капіталу приватної юридичної особи та їх подальшого перепродажу вказане майно опинилося у власності однієї з київських агрофір.

Оскільки державне підприємство, якому належали спірні гідротехнічні споруди, наразі вже приватизоване – їх передадуть до регіонального відділення Фонду держмайна України, яке зможе його ефективно використовувати для отримання державою прибутку.

Голова Фонду держмайна Віталій Коваль заявив, що саме малий та середній бізнес мають отримати найбільшу вигоду від роздержавлення об’єктів, які наразі є пасивами для державного бюджету, інформує пресслужба ФДМУ.

Фонд планує виставити на приватизацію близько тисячі об’єктів у 2024 році. Це відкриває нові можливості для бізнесу. Все державне майно буде продаватись через приватизаційні аукціони, що забезпечує справедливість та прозорість процесу.

Коваль також акцентував, що приватизація на часі, оскільки Україна не може дозволити собі генерувати збитки під час війни.

Державні активи генерують збитки, а кількість державних підприємств не виправдовує той напрямок на лібералізацію та ринкову економіку, який Україна обрала, – додав Голова Фонду.

Він звернувся до бізнесу з пропозицією про співпрацю у пошуку об’єктів для приватизації.

Закликаємо вас стати амбасадорами у пошуку об’єктів для приватизації. Адже в багатьох населених пунктах є об’єкти, які не використовуються 10-15 років. Звертайтесь до Фонду з пропозицією по приватизації. Будемо робити все, щоб шлях до прозорого аукціону був найкоротшим, – зазначив Коваль.

Нагадаємо, у Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.

Новини за темою:  Коваль закликав бізнес Данії інвестувати в агросектор України та створювати спільні бренди

Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.

Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.

У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.

За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...