Новини

На Рівненщині “Агро-Класік” переходить на нову технологію сівби

На Рівненщині “Агро-Класік” планує поступове впровадження нової для господарства технології SOILTEQ, що полягає в сівбі по сидеральних культурах, зазначає керуючий партнер ТОВ у своїй колонці на AgroTimes.

Колега на Волині досяг дуже гарних результатів з нею. У нас агрокліматичні умови схожі, тож будемо пробувати. Важливу роль в цій технології виконують сидерати: розпушування ґрунту завдяки їхній кореневій системі та збагачення ґрунту органічною речовиною, створення сприятливого мікроклімату для збільшення кількості дощових черв’яків. Тобто, це не класичний “нуль”, – зазначив Присяжненко.

Серед мінусів технології, – поширення мишоподібних гризунів, але цю проблему можна вирішити. Тож уже на осінь планують придбати сівалку прямого висіву, посіяти сидерати і переводити частину полів на SOILTEQ з подальшим розширенням таких площ.

Це, за словами Присяжненка, дасть змогу зменшити кількість проходів техніки і скоротити парк техніки, а також зменшити потребу в людському ресурсі, якого й так нині не вистачає.

Зауважимо, НІБУЛОН міняє технологію виробництва та структуру посівних площ. Відтепер у межах одного кластера вирощують одну-дві культури (іноді використовують третю як страхову), а не чотири-п’ять на кожній маленькій філії, як раніше. Про це розповів директор з агровиробництва “НІБУЛОН” Олег Веселов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

До того ж бувало, вирощували нетрадиційні для певної зони культури, наприклад, у Миколаївській області – кукурудзу. Тепер у кожній ґрунтово-кліматичній зоні намагаємося висівати культури, які тут максимально розкривають свій потенціал: на Півдні – пшеницю та ріпак, у Центрі й на Заході – кукурудзу, соняшник, сою, – розповів Олег Веселов.

Також агрохолдинг відходить від колгоспної моделі, коли ставку робили на велику кількість персоналу та малопродуктивні техніки, а всі рішення ухвалювали централізовано. Наприклад, раніше філії були несамостійні в ухваленні конкретних виробничих (тактичних) рішень, що гальмувало роботу, адже потрібно було пройти багато погоджень.

Тепер, за словами Олега Веселова, тактичні рішення ухвалюють керівники кластерів – звісно, стратегічні плани ухвалюють на рівні керівництва холдингу.

Нагадаємо, нарощенню експортних показників в основному сприяло будівництво філії “Бессарабська”, яка стала важливим транспортним хабом. Цьогоріч близько 64% зерна поставлено на глобальний ринок саме завдяки новому підприємству в м. Ізмаїл.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив 50 сучасних вагонів-хоперів для потреб “Нібулон”. Вагони виготовлятимуть на львівському заводі “Карпати”.

Компанія “Нібулон” нині продовжує працювати та виконувати свої зобов’язання, використовуючи лише 32% своїх потужностей.

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку