Новини    14 червня 2023 20:09

На ранню картоплю доведеться чекати на місяць довше

Прохолодна весняна погода призвела до затримки фаз вегетації рослин і термінів формування врожаю

На стан картопляних полів півдня України суттєво вплинули погодні несподіванки цієї весни. Прохолодний квітень загальмував проростання і сходи висаджених бульб майже на місяць. Більшість господарств Одещини планують розпочати збирати врожай у відкритому ґрунті лише наприкінці цього місяця, повідомляє пресслужба компанії “Агріко Україна”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Наразі Одещина залишається одним з небагатьох регіонів півдня України, здатним забезпечити виробництво ранньої картоплі в промислових об’ємах.

Але холодний квітень цього року загальмував проростання і сходи висаджених бульб майже на місяць. Що своєю чергою призвело до затримки фаз вегетації рослин і термінів формування врожаю. Більшість господарств планують розпочати збирання врожаю у відкритому ґрунті лише вкінці червня, – зазначили в повідомленні.

Окрім цього фахівці компанії повідомили іншу прикру новину: ще однією проблемною особливістю цього сезону є недостатня кількість бульб під кущем, вона на 40-50% нижча від потенційної.

Водночас вкривання рослин у полі агроволокном дозволило значно пришвидшити початок збирання картоплі.

Нагадаємо, цвітіння винограду в Україні відбудеться пізніше звичайного строку, передає ННЦ “Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова”.

У всіх плодових кісточкових та насіннячкових культур тривало або закінчувалося цвітіння протягом першої декади травня, розпочалося формування плодів, повідомляє пресслужба Укргідрометцентру.

Нинішні кліматичні умови сприятливі для зростання та розвитку озимих зернових культур, але ситуація з пізніми ярими культурами інша. Зараз озимі культури продовжують активно розвиватися, стебло стає вищим, а колос починає формуватися, що вимагає теплішого клімату для їхнього оптимального зростання, розповів начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...