Новини    07 квітня 2024 20:34

На полігоні випробували легку машину для розмінування DOK-ING MV-4 (фото)

MV-4 – легка роботизована машина розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів

На полігоні випробували легку машину розмінування DOK-ING MV-4, зібрану і частково локалізовану в Україні. Вперше випробування проводились відповідно до розробленого Міністерством економіки України та затвердженого Урядом експериментального проєкту  щодо здійснення обов’язкової сертифікації механізованих засобів розмінування (постанова №271).

MV-4 пройшла випробування на трьох типах ґрунтів (пісок, гравій, чорнозем), ділянках із густою рослинністю, а також випробування на живучість – серію підривів близько 600 грамів в тротиловому еквіваленті. Після випробувань буде проведена процедура сертифікації.

Крупновузлову збірку машини розмінування MV-4 здійснює українське підприємство А3tech, яке співпрацює із хорватською фірмою-виробником DOK-ING із 2020 року. Частка локалізації в машині, яка проходила випробування, склала 15%. Українські фахівці виготовили робочий вал та елементи робочого органу машини. До кінця року виробники планують довести рівень локалізації до 25-30%.

Локалізація та масштабування виробництва дозволять не тільки виготовляти, обслуговувати та оперативно ремонтувати машини DOK-ING в Україні, але й створити додаткові робочі місця. А це і розвиток нашої економіки, і збільшення можливостей для гуманітарного розмінування. Крім того, це ще й сигнал для іноземних інвесторів, що в Україні можна реалізовувати проєкти навіть попри війну, яку розвʼязала проти нас росія, – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Довідка. MV-4 – легка роботизована машина розмінування та знешкодження вибухонебезпечних предметів. Завдяки низькому профілю і міцній конструкції є стійкою до детонацій протипіхотних мін та нерозірваних боєприпасів. MV-4 може витримати вибух протитанкової міни. За годину машина може розмінувати територію площею до 1500 м2. Керується пультом дистанційного керування, радіус дії якого – до 1500 метрів. Загалом у світі працює 300 систем MV-4, а в Україні на ній працюють фахівці ДСНС.

Новини за темою:  Штормове попередження на 15 травня: де в Україні очікуються ураганні пориви вітру та мокрий сніг

Читайте також: Супутникові знімки та дрони прискорять розмінування України

Зауважимо, у Миколаївській області завдяки використанню машин для механізованого розмінування сапери вже очистили 47,3 гектара земель сільськогосподарського призначення, повідомило Головне управління ДСНС України в регіоні.

Під час процесу розмінування від вибухонебезпечних предметів і піротехніки ДСНС використовує різні методи: від традиційних обстежень територій “ручним способом”, коли сапер проходить потенційно небезпечні ділянки з міношукачем та обстежує їх метр за метром, до використання машин для механізованого розмінування.

Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході. Як повідомляє Міністерство економіки, її допоможе втілити американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Демоверсію представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року

Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів. Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га — на звільнених.

Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території. Наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.

Новини за темою:  З травня українські АЗС продаватимуть бензин з біоетанолом: що зміниться для водіїв

Представлена ще одна українська машина для розмінування — вона не поступається західним аналогам, інформує Мінекономіки. Машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тис. кв. метрів землі. Це вже третя подібна машина, зроблена українськими виробниками. Розроблена вона компанією efarm pro — резидентом організованого Мінекономіки та Київської школи економіки буткемпу з інновацій.

Австралійський підприємець та благодійник Ендрю Форрест та його колишня дружина Нікола через їхню організацію Minderoo зробили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (приблизно 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земельних ділянок в Україні. Ініціатива зосереджена на північному заході та півдні України з метою відновлення безпеки та продуктивності у цих ключових сільськогосподарських районах, пише BNN.

В Україні розпочалася весняна посівна кампанія. Чи готові до неї виробники та як зміняться посівні площі сільгоспкультур, розповів сьогодні під час брифінгу в Укрінформ Денис Марчук, заступник голови ВАР, передає agroreview. Посівні площі окремих культур будуть зменшені через їх збитковість.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...