Новини / Тваринництво     07 березня 2023 10:03

На Одещині будують сучасну вівцеферму на 3,5 тисячі голів


Попри війну, на Одещині реалізуються інвестиційні проєкти. Один із них — будівництво сучасного вівцекомплексу на 3,5 тис. голів овець м’ясних порід на території смт Лиманське Роздільнянського району в ТОВ “Колос” (вартість проєкту — 15 млн грн).

Про це AgroPortal.ua розповіла директорка Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алла Стоянова.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Також, за її словами, ТОВ “Агропрайм Холдинг” Болградського району реалізує проєкт зі встановлення біогазової установки на свинокомплекс потужністю 24 тис. гол. свиней (вартість проєкту — 27 млн грн).

Щодо ситуації у галузі тваринництва на Одещині, Алла Стоянова зазначає, що станом на 1 січня 2023 року чисельність поголів’я великої рогатої худоби в усіх категоріях господарств становить 132,8 тис. голів, що на 3,0% менше, ніж торік. Незначне скорочення поголів’я спостерігається в усіх галузях тваринництва, окрім свинарства.

“У сільгосппідприємствах порівняно з минулим роком поголів’я ВРХ стабілізувалось на тогорічному рівні й становить 14,5 тис. голів, поголів’я свиней збільшилось на 4,1% і становить 72,8 тис. голів; поголів’я корів зменшилось на 3,1% і становить 6,3 тис. голів; овець та кіз — на 9,8% і становить 23,1 тис. голів”, — уточнила Алла Стоянова.

Читайте також: Вівчар самотужки перегнав 400 овець із Донеччини до Волинської області

Нагадаємо, у Закарпатській області розробили програму підтримки бізнесу в галузі вівчарства. Програми передбачають збільшення поголів’я овець та відновлення вівчарства в Україні.

Одяг для пілотів Формули-1 виготовлять із вовни українських овець.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також