Новини    04 березня 2024 17:03

На Київщині з’явиться перший в Україні заказник для охорони вовків

Вовк у всій Європі охороняється Берніською конвенцією та директивою 92/43/ЄС

На півночі Вишгородського району з’явиться перший в Україні заказник для охорони вовків, поінформував Київський еколого-культурний центр.  Зокрема під охорону візьмуть “Чортове болото” біля річки Жидок площею близько 200 га.

Вовк у всій Європі охороняється Берніською конвенцією та директивою 92/43/ЄС. У цей час в 15 європейських країнах вовк знаходиться під повною охороною, в п’яти він знаходиться під частковою охороною (як мисливський вид). Болгарія має 2712 вовків, Італія – 3307 вовків, Румунія – 3000 вовків, Польща – 1889 вовків.

В Україні налічується 2000 вовків, однак, до цього в Україні питанню збереженню вовків увагу не приділяли.

Було проведено дослідження, в результаті якого вдалося встановити, що в Чортовому болоті, зовсім дикій та важкодоступній місцевості, вже багато років живе сім’я вовків, яка тут розмножується. Тому ми зараз закінчуємо готувати документи щодо створення заказника для охорони місця розмноження вовків, – зазначили у повідомленні КЕКЦ.

Окрім вовків там також можна спостерігати червонокнижного лося, у великій кількості зустрічається кабан, козуля та бобри.

Раніше стало відомо, що Україна розглядає можливість внесення змін до чинного законодавства, зокрема “Про мисливське господарство і полювання”, і введення заборони на лов та відстріл вовків. За останні роки кількість вовків в Україні значно зменшилася, що вимагає прийняття заходів для їхнього збереження.

Про це повідомила Марина Суркова, президентка Асоціації зоозахисних організацій України, на пресконференції інформагентства “Інтерфакс-Україна”.

Марина Суркова наголосила, що в країнах Європи вовк внесений до Червоної книги й піддається повній охороні. В Україні, Росії, Молдові, Білорусі та Північній Македонії вовків знищують як шкідників. Зоозахисниця вказала на порушення Україною Бернської конвенції, яка забороняє полювання на вовка та торгівлю його шкірою.

Новини за темою:  Посівна-2025: Україна засіяла вже понад 3 млн га, але кукурудза та гречка відстають

Марина Іванюсько, юристка зоозахисної організації URSA, зазначила, що готується законопроєкт для врегулювання питання охорони диких тварин. Ініціатива передбачає внесення змін до чинного закону “Про мисливське господарство та полювання”, а також встановлення відповідальності за відстріл вовків.

Олександр Краснолуцький, перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів, наголосив, що у сучасних умовах, зокрема під час повномасштабної війни, стоїть гостре питання збереження тварин. Він акцентував необхідність роботи над збереженням біорізноманіття в Україні та визначення, які види тварин потрібно вважати шкідниками.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко додав, що вовки несуть користь природі, знищуючи хворих тварин і полюючи на гризунів, а їхній вплив на людину є мінімальним порівняно з іншими видами.

Зауважимо, фермери в Іспанії не матимуть права стріляти у вовків через повсюдну заборону полювання на цей вид тварин у країні. Вони вважають, що це призведе до більшої кількості нападів на домашню худобу.

У країні, яка вже звикла до гарячих дебатів з приводу бою биків, міністерство навколишнього середовища постановило, що захист вовків на півдні буде поширюватися на північ від річки Дору. Міністерство підкреслило культурне і наукове значення цього виду та його значення для підтримки екосистем. Іспанія є домом для приблизно 1500-2000 іберійських вовків, із яких 90% мешкають у північному регіоні Кастилія-і-Леон, а, також провінціях Астурія та Галісія.

Але сільськогосподарський союз UPA заявив, що зафіксоване зростання популяції вовків привело до зростання кількості нападів на велику рогату худобу, і звинуватив міністра навколишнього середовища Терезу Ріберу в ігноруванні потреб фермерів.

Нагадаємо, уряд ініціював проєкт, що спрямований на впровадження ідентифікації та реєстрації домашніх тварин. Згідно з новим проєктом, реєстрація тварин буде проводитися безоплатно як для ветеринарів, так і для власників домашніх тварин.

Новини за темою:  Українські автокрани KMZ тепер на 15% дешевші завдяки держпідтримці: як отримати компенсацію

Кабмін погодив створення експериментального проєкту з проведення ідентифікації та реєстрації домашніх тварин.

Литовські законодавці ухвалили закон про заборону хутряних ферм в країні з 2027 року. За запропоновані поправки до Закону про добробут і захист тварин проголосували 68 депутатів, 25 – проти і 15 – утрималися.

Анна Лиса

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...