Новини / Логістика     20 грудня 2022 20:01

На кордоні з Польщею черга вантажівок сягнула 30 км

Проблема в тому, що кожна вантажівка проходить дві митниці: українську та польську

Мер Львова Андрій Садовий зазначив, що ситуація із чергами вантажівок на українсько-польському кордоні ускладнилась перед святами, низка вантажівок розтяглася на 30 км, йдеться у дописі на Facebook.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Він побоюється, що водії будуть змушені зустріти Новий рік у черзі.

“Вервиця тягнеться нескінченно довго. Проблема в тому, що кожна вантажівка проходить дві митниці: українську та польську. Але логічніше було б облаштувати один контроль”, — пояснив очільник міста.

Водночас пресслужба Держслужби з безпеки на транспорті повідомила, що пропускний пункт “Ягодин-Дорогуськ” для вантажівок, на якому з 12 грудня як експеримент була запущена електронна черга, з 20 грудня до 24 грудня знову буде працювати у режимі живої черги.

Нагадаємо, за домовленістю з польською стороною з 9 вересня через пункт пропуску “Устилуг-Зосін” розпочали пропускати порожні вантажні транспортні засоби на виїзд з України.

Попри деблокаду українських портів, експорт українського зерна продовжують здійснювати вантажівки. Як результат, великі черги на кордоні показали необхідність у додаткових пунктах пропуску.

На державному кордоні з країнами-членами ЄС, а особливо – на польській ділянці, відмічається суттєве накопичення черг автотранспортних засобів в обох напрямках.

Українські аграрні асоціації попросили президента Польщі Анджея Дуду розглянути можливість будівництва залізничної лінії з шириною колії 1520 мм, яка б з’єднала Україну з портами у Гданську та Клайпеді. Це могло б суттєво диверсифікувати логістичні ланцюги та збільшити експортні потужності.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також