Новини / Тваринництво     28 березня 2019 15:57

На Хортиці АЧС серед диких свиней: оголошено карантин

На острові Хортиця 15 диких кабанів померли від африканської чуми свиней (АЧС). Оголошено карантин, під загрозою вся популяція диких свиней.

Про АЧС у заповідній зоні Запорізької області повідомляє Інтерфакс із посиланням на Максима Остапенка, директора Національного заповідника «Хортиця» та Сергія Приходька, в.о. керівника головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Сергія Приходька.

За інформацією посадовців, перші жертви АЧС були виявлені 26 березня, а станом на 28 березня на Хортиці знайдені 15 трупів диких кабанів.

Читайте: Чехія стала першою в ЄС вільною від АЧС

Наразі популяція заповідника нараховує близько 100 диких свиней, і всім їм загрожує інфікування та смерть, оскільки АЧС дуже небезпечна, каже Максим Остапенко.

Мінекології відпрацьовує комплекс заходів з ліквідації надзвичайної ситуації на Хортиці. Карантинні обмеження введено й на продаж м’яса на ринках зі спеціалізованих підприємств, де забивали свиней. Населення закликають не купувати м’ясо на стихійних ринках.

За даними досліджень науковців, вірус африканської чуми свиней найлегше передається через воду та корм, про це Landlord повідомляв раніше.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також