Новини / Тваринництво     02 березня 2019 14:01

Чехія стала першою в ЄС вільною від АЧС

У Чехії з квітня 2018 року не виявляли нових спалахів африканської чуми свиней. Тому країна стала першою в ЄС, офіційно оголошеною вільною від вірусу. Тепер у Чехії знімаються всі обмеження, пов’язані з транспортуванням тварин та іншими заходами посиленого епізоотичного контролю.

Про це повідомляє PigUA.

Вперше АЧС у країні виявили близько 2 років тому поблизу міста Злін, після чого було докладено масштабних зусиль для викорінення цієї хвороби. Зокрема, з того часу Європейська Комісія спрямувала в Чехію групу експертів з питань надзвичайних ситуацій у сфері ветеринарної медицини і почала тісно співпрацювати з національними та регіональними органами влади для боротьби з вірусом.

«Приклад Чехії демонструє, що, коли інструменти і стратегії, розроблені в ЄС, застосовуються належним чином, хвороба може контролюватися і навіть викорінюватися. Те, що в Чехії вдалось побороти АЧС – великий успіх, але ми не можемо дозволити собі розслабитися, оскільки боротьба з африканською чумою свиней в ЄС ще триває», – заявив Витеніс Андрюкайтіс, уповноважений з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів у прес-релізі Європейської Комісії.

Читайте: Науковці встановили, як передається вірус АЧС

Чеський підхід до боротьби з АЧС складається з пакету цільових заходів. Зокрема, це зводиться до обмеження доступу в зону спалаху захворювання в поєднанні з моніторингом і негайним видаленням туш. Також застосовувався інтенсивний відстріл диких кабанів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), від вірусу в період з червня 2017 року по квітень 2018 року в Чеській Республіці загинув 221 дикий кабан. Останній спалах зафіксували 19 квітня. У країні не було інфіковано жодної свійської тварини.

Як раніше повідомляв Landlord, сьогодні свинарство в Бельгії перебуває в кризовому стані через АЧС. Попри те, що жодна домашня тварина не була заражена, поширення вірусу призвело до різкого зниження цін на свинину – на 20% з вересня 2018 р.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також