Новини / Рослинництво     28 жовтня 2021 17:20

На Хмельниччині знайшли небезпечний карантинний організм

Цей шкідник здатний за дуже короткий термін знищити від 60% до 100% урожаю

При проведенні систематичних обстежень державними фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області у смт Теофіполь було вперше виявлено небезпечний карантинний організм – південноамериканську томатну міль Tuta absoluta Meyr.

Читайте: Новий елеватор скоро запрацює в Білій Церкві ФОТО

До України південноамериканську томатну міль завезли у 2010 році з зараженими вантажами томатів, що надходили з Туреччини та Сирії. Вогнища шкідника на той час виявили в АР Крим та Одеській області.

Інформується, що головними рослинами-господарями південноамериканської томатної молі є томати. Крім них, міль може пошкоджувати всі види рослин з родини пасльонових (Solanaceae): баклажани, картоплю, перець, тютюн та дикорослі пасльонові такі, як дурман, паслін, дереза. Цей шкідник здатний за дуже короткий термін знищити від 60% до 100% урожаю.

У заходах локалізації та ліквідації південноамериканської томатної молі важливе місце займає хімічний метод боротьби високоефективними інсектицидами. Враховуючи швидке вироблення шкідниками резистентності, випробування інсектицидів проти томатної молі продовжуються.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що на Волині хочуть відновити річкові вантажні перевезення. 

Джерело: Держпродспоживслужба

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також