Новини / Аналітика     03 вересня 2023 19:17

На Херсонщині зібрали понад пів тисячі тонн кавунів та динь

Нині збір врожаю продовжується

З початку сезону аграрії Херсонської області вже зібрали 590 т баштанних культур, розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

Уже 590 т баштанної продукції зібрано… Ми також зібрали 58,5 тис. т зерна, 4,4 тис. т ріпаку, 16,3 тис. т картоплі, різних овочів — близько 30 тис. т: це і томати, і цибуля, — зазначив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Водночас Прокудін зауважив, що збір урожаю наразі продовжиться.

Читайте також: На Херсонщині планують збільшити посіви кавунів у п’ять разів

Нині важко стверджувати, тому що певні площі заміновані, й водночас маємо втричі меншу територію у зв’язку з тимчасовою окупацією частини області. Загалом же на Херсонщині в довоєнний час збирали мільйони тонн, а зараз — тисячі… Зараз, звичайно, це зовсім не ті обсяги, завдяки яким ми раніше жили, — пояснив очільник ОВА.

Нагадаємо, у селі Саф’яни на Одещині розташоване фермерське господарство “Дунайський аграрій”. Вже незабаром ФГ планує постачання 200 тонн кавунів та 100 тонн динь до Румунії та Німеччини.

Перший урожай кавунів голландського гібридного сорту зібрали на полях Калуської громади, що на Івано-Франківщині, фермери Ігор та Інна Федосієнки, які переїхали на Прикарпаття із Куп’янського району Харківської області.

На Рівненщині фермери засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 га кавунів. Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. На Рівненщині клімат, звісно, відрізняється. Водночас фермери запевняють, що рівненські кавуни, які будуть на ринку, виявляться не гіршими за херсонські.

Навесні повідомлялося, що фермери збираються засіяти  баштан. Тому українці зможуть очікувати на херсонські кавуни.

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

На українському ринку ціни на кавун продовжують знижуватися. Негативну цінову динаміку в даному сегменті виробники пояснюють різким збільшенням пропозиції кавунів на ринку. Через спекотну погоду темпи дозрівання цих баштанних у полях істотно прискорилися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також