У деокупованих районах Херсонщини триває розмінування земель сільськогосподарського призначення, на 90% яких відразу ж починаються посівні роботи. На розмінованих землях аграрії Херсонської області вже сіють ячмінь, горох і льон, пізніше додадуться овочі та баштанні, пише AgroPortal.ua за інформацією першого заступника начальника Херсонської ОВА Дмитра Бутрія.
Цього року загальна посівна площа сільськогосподарських культур в області очікується в межах 153 тис. га, – зазначив Бутрій.
За його словами, до засіяних озимих додаються ярі зернові, зернобобові та технічні культури, а також кавуни, дині та овочі. Прогнозовані площі втричі перевищують показник минулого року. Це стало можливим завдяки інтенсивному розмінуванню полів.
Перший заступник начальника Херсонської ОВА зазначає, що 40% сільськогосподарських угідь на звільненому правобережжі наразі розміновано – це 206 тис. га.
Щодня понад тисяча саперів працюють над розмінуванням Херсонщини. За рік кількість залучених вибухотехніків зросла в 10 разів.
За його словами, кожна громада самостійно визначає пріоритетність гуманітарного розмінування. Але насамперед очищають землі, на яких аграрії готові стати до роботи. Понад 90% розмінованих угідь одразу обробляються.
У Херсонській області сільгоспвиробники посівають ячмінь, горох і лляні культури, як повідомив перший заступник начальника місцевої обласної адміністрації Дмитро Бутрій у своєму дописі у Facebook.
Дмитро Бутрій зауважив, що цього року площа посіву сільськогосподарських культур у Херсонській області очікується близько 153 тисяч гектарів.
Згідно з його висловлюванням, до озимини додаються ярі зернові, зернобобові та технічні культури, а також культури ягідних рослин, таких як кавуни, дині та овочі.
Бутрій підкреслив, що прогнозовані площі посіву перевищують минулорічний показник втричі, завдяки інтенсивному розмінуванню полів.
За словами першого заступника начальника місцевої адміністрації, на цю мить 40% сільськогосподарських угідь на правому березі річки вже розміновані, що становить 206 тисяч гектарів.
Бутрій додав, що щодня понад тисячу саперів працюють над розмінуванням на території Херсонщини, і за останній рік кількість вибухотехніків, задіяних у цій роботі, зросла в 10 разів.
За його словами, кожна громада самостійно визначає пріоритети у гуманітарному розмінуванні, але переважно очищуються ті землі, на яких сільгоспвиробники готові узятися за роботу, і більш як 90% розмінованих угідь одразу піддаються обробці.
Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході. Як повідомляє Міністерство економіки, її допоможе втілити американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Демоверсію представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року
Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів. Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га — на звільнених.
Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території. Наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.
Представлена ще одна українська машина для розмінування — вона не поступається західним аналогам, інформує Мінекономіки. Машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тис. кв. метрів землі. Це вже третя подібна машина, зроблена українськими виробниками. Розроблена вона компанією efarm pro — резидентом організованого Мінекономіки та Київської школи економіки буткемпу з інновацій.
Австралійський підприємець та благодійник Ендрю Форрест та його колишня дружина Нікола через їхню організацію Minderoo зробили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (приблизно 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земельних ділянок в Україні. Ініціатива зосереджена на північному заході та півдні України з метою відновлення безпеки та продуктивності у цих ключових сільськогосподарських районах, пише BNN.
В Україні розпочалася весняна посівна кампанія. Чи готові до неї виробники та як зміняться посівні площі сільгоспкультур, розповів сьогодні під час брифінгу в Укрінформ Денис Марчук, заступник голови ВАР, передає agroreview. Посівні площі окремих культур будуть зменшені через їх збитковість.
Зокрема співпраця передбачає використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності. Відповідний документ з технологічною компанією підписала міністерка економіки України Юлія Свириденко у Лондоні, інформує пресслужба Мінекономіки.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!