Новини / Тваринництво     24 листопада 2022 10:10

На Чорнобаївській птахофабриці проводять розмінування та оцінюють можливості відновлення


До Чорнобаївської птахофабрики в Херсонській області досі не допускають представників компанії-власника. Підприємство деокупували, звільнивши частину Херсонської області, проте територію перевіряють сапери. Висновки про те, чи можна буде відновити роботу підприємства, можна буде робити тільки після перевірки території та з’ясування масштабів руйнувань.

Про це розповіли у компанії “Укрлендфармінг”, якій належить фабрика.

Як зазначили в “Укрлендфармінг”, на фабриці вимерло 4 мільйони курей, але їх неможливо було утилізувати, тому досі невідомо, в якому стані все перебуває через розкладання трупів птахів. Кури загинули через те, що окупанти вивели з ладу місцеву електростанцію, що призвело до відключення автоматизованої системи годівлі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Ще на початку весни на Чорнобаївській птахофабриці вимерло 4 мільйони курей – дорослих та молодняк. Їх неможливо було утилізувати, незрозуміло в якому стані там все, розкладаються ці трупи. Ніхто не знає, що там відбувається. Зараз територія звільнена, але доступу туди ще немає. Там відбувається розмінування, розчистка території, тобто що там наразі поки незрозуміло”, – розповіли в “Укрлендфармінгу”.

Чи зможе Чорнобаївська птахофабрика відновити роботу: висновки можна буде робити після того, як українські сапери перевірять територію та будуть з’ясовані масштаби руйнувань.

“От як тільки буде туди доступ, коли колеги із ЗСУ зачистять територію, коли сапери подивляться все там і розмінують, то можна буде оцінити, що там взагалі відбулося. Тобто, що там залишилося взагалі, бо досі ніхто цього не знає. Загалом, все погано, бо це було найбільше й найсучасніше в Україні й не тільки в Україні підприємство. Це була гордість не тільки компанії, але й України загалом”, – додали в компанії.

Як розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань, через відсутність електропостачання підприємства просто не можуть працювати. Також через це в обмеженому режимі працюють магазини в деокупованому Херсоні.

“Чорнобаївська птахофабрика давно не працює, вона ще не може відновити свою роботу, це по-перше. По-друге, треба розуміти, що в Херсоні абсолютно немає електропостачання з 6 листопада, і будь-які підприємства працювати не можуть. Так і магазини, вони працюють, але в дуже обмеженому режимі. Будь-яке підприємство залежить від електропостачання, а воно просто відсутнє наразі”, – підсумував Хлань.

Нагадаємо, агрохолдинг UkrLandFarming готує проти уряду Росії позов на $1–1,2 млрд за втрачені через війну активи. Зокрема Бахматюк розповів, що від початку повномасштабної війни агрохолдинг втратив 160 тисяч га землі.

Крім того, у зоні окупації втрачені птахофабрики “Чорнобаївка” та “Чорнобаївка нова”, де загинули 4,5 млн голів птиці. Розбомблена також птахофабрика “Ареал-Снігурівка” на Миколаївщині, виробництво в Миколаєві, Волновасі та Бахмуті зупинене, Донецька птахофабрика зупинена.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також